شهرخبر

تکواندو نوجوانان جهان| کسب یک مدال طلا و نقره برای نمایندگان ایران در روز نخست

تکواندو نوجوانان جهان| کسب یک مدال طلا و نقره برای نمایندگان ایران در روز نخست

روز نخست رقابت‌های تکواندو نوجوانان جهان با کسب یک مدال طلا و یک مدال نقره برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، سیزدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان از صبح امروز(سه شنبه - 11) مرداد ماه به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه با حضور 768 تکواندوکار از کشورهای مختلف آغاز شده است.

در روز نخست این مسابقات مبارزات اوزان 42- و 44- کیلوگرم دختران و 45- کیلوگرم پسران برگزار شد که تیم کشورمان در روز نخست 2 نماینده در بخش بانوان داشت که یک مدال طلا و یک نقره حاصل تلاش دختران شایسته کشورمان بود.

سوگند شیری در وزن 42- کیلوگرم با حضور 31 تکواندوکار در دور نخست 2 بر یک برابر «فان کیائو» از چین تایپه  پیروز شد و در مرحله یک هشتم نیز 2 بر صفر از سد «جورجیو ملینا» از یونان گذشت. شیری در مرحله یک چهارم نهایی «ملک یاسر» از مصر را در 2 راند شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید.

او در این مرحله توانست در یک دیداری تماشایی 2 بر صفر(8 بر صفر، 5 اخطاره شدن حریف) «جانگ» از کره جنوبی را شکست داد و به دیدار پایانی راه پیدا کرد. شیری در مبارزه برای کسب مدال طلا «گورباز» از ترکیه را در دو راند متوالی شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

پرنیا سلمانی دومین نماینده ایران در روز نخست در وزن 44- کیلوگرم کار خود را با برتری 2 بر صفر مقابل «کارن آرایجو» از برزیل آغاز کرد و در ادامه «کامینسکا» از لهستان را در دیداری نزدیک 2 بر یک  (7-7 برنده نماینده لهستان - 13 بر 3 برنده پرنیا - راند سوم 10 بر 7 برنده پرنیا) شکست داد و سپس با پیروزی 2 بر صفر مقابل «اوکازاکی» از ژاپن راهی مرحله نیمه نهایی شد. این تکواندوکار شایسته کشورمان در این مرحله «هوانگ چین یون»  از چین تایپه را دو بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار پایانی  شد.

سلمانی در مبارزه پایانی به مصاف «واسانا» از تایلند رفت. این دیدار در راند نخست با برتری 4 بر3 سلمانی آغاز شد. ولی نماینده کشورمان در دو راند بعدی نتیجه را به رقیب واگذار کرد و به نشان نقره دست پیدا کرد. 

هدایت تیم ملی نوجوانان در گروه دختران برعهده فاطمه صفرپور است و نیلوفر صفریان و اختر کیانی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کنند؛ در بخش پسران محمدرضا زوار سرمربی است و بهزاد خداداد و مسعود کاظم پور مربی تیم کشورمان هستند. پ

انتهای پیام/