شهرخبر

شیخ نعیم قاسم:

مقاومت تا احقاق حقوق لبنان از مواضع خود عقب نشینی نمی کند

مقاومت تا احقاق حقوق لبنان از مواضع خود عقب نشینی نمی کند

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تأکید کرد که مقاومت تا دستیابی لبنان به حقوق آبی، نفتی و گازی از مواضع پیشرفته خود عقب نشینی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی به مناسبت لیالی محرم در مجتمع امام خمینی (ره) در ضاحیه جنوبی بیروت گفت: مقاومت تا دستیابی لبنان به حقوق دریایی، گازی و نفتی اش از مواضع پیشرفته خود عقب نشینی نخواهد کرد.

همچنین «هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب الله نیز در مراسم گرامیداشت شب‌های محرم در «صیدا» خطاب به مردم لبنان گفت: مقاومت قادر است تا برای شما وطنی قوی، مستحکم، باثبات و مستقل بنا سازد.

شیخ نعیم قاسم در سخنرانی اخیراً خود در مراسم لیالی محرم که حزب الله در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار کرد، گفته بود: تعلل و اتلاف وقت در روند مذاکرات درباره منابع نفتی لبنان، مقاومت را از عمل به وظیفه خود باز نمی‌دارد.

وی در ادامه بر ضرورت تسریع در روند پاسخگویی به مطالبات نفتی و گازی لبنان در مهلت زمانی مشخص تأکید کرد و افزود: دشمن صهیونیستی هیچ گزینه‌ای جز به رسمیت شناختن حقوق آبی لبنان ندارد و آمریکا نیز چاره‌ای جز اجازه دادن به شرکت‌های اکتشاف و استخراج گاز در لبنان ندارد.

شیخ نعیم قاسم ادامه داد: دشمن اگر ما را تهدید کند، ما در کمینش هستیم و اگر خود را علیه ما آماده کند ما خود را بیشتر آماده خواهیم کرد و برای مقابله با آن قوی باقی خواهیم ماند. همگان باید بدانند که حزب الله در چارچوب نقش تکمیل کنندگی مقاومت در کنار دولت لبنان تلاش می‌کند تا لبنان در احقاق حقوق خود قوی باشد.

حزب الله لبنان و دبیرکل آن سید حسن نصرالله همیشه تأکید کرده‌اند در صورتی که لبنان اجازه استخراج نفت و گاز خود را نداشته باشد به رژیم صهیونیستی نیز اجازه این کار داده نخواهد شد.