شهرخبر

تذکرات شفاهی نمایندگان درباره تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران و همسان سازی حقوق بازنشستگان

تذکرات شفاهی نمایندگان درباره تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران و همسان سازی حقوق بازنشستگان

نمایندگان در تذکرات شفاهی خود به موضوع رسیدگی به وضعیت سیل زدگان، اجرای رتبه‌بندی معلمان و تبدیل وضعیت استخدام ایثاگران مخابرات و همچنین همسان سازی حقوق بازنشستگان پرداختند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، وکلای‌ملت در تذکرات شفاهی خود به موضوع اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان، تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگری مخابرات، همسان سازی حقوق بازنشستگان، اجرای قانون حمایت از خانواده  و رسیدگی به وضعیت سیل زدگان پرداختند که در این گزارش می‌خوانید:

*حقوق بازنشستگان همسان سازی شود

علی اصغر باقرزاده نماینده بابلسر درمجلس در تذکر شفاهی خود، ضمن تقدیر از همه امدادگران هلال احمر که بدون هیچ گونه چشم داشت مالی و فقط براساس اصول بشر دوستانه در حادثه اخیر سیل در اقصی نقاط کشور خوش درخشیدند، گفت: از دولت محترم درخواست دارم نسبت به ساماندهی و تعیین تکلیف این عزیزان که بعضا حدود 240 ساعت در ماه خدمت می‌کنند ولی از حداقل حقوق و بیمه محروم هستند اقدام عاجل صورت گیرد. با توجه به اینکه طرح ساماندهی تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی در مجلس مطرح است این عزیزان نیز مشمول تبدیل وضعیت شوند.

وی خطاب به هیات دولت، گفت: چرا با وجود ابطال مصوبه دولت در کمیته تطبیق هنوز موضوع پرداخت حقوق بازنشستگان تعیین تکلیف نشده، مطالبه جدی در اجرای سریع قانون را دارم و می‌خواهم قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان هرچه سریع‌تر اجرایی شود.

باقرزاده خطاب به وزیر آموزش و پرورش، گفت: اجرای رتبه بندی معلمان در صدور احکام معلمان باید پیگیری و اجرایی شود تا معلمان عزیز بیش از این رنجیده نشوند.

وی همچنین خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز، گفت: تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگری مخابرات باید دنبال شود و حقوق بازنشستگان شرکت مخابرات نیز تضییع نشود.

*روند اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت رضایت‌بخش نیست

در ادامه فاطمه رحمانی نماینده مشهد در تذکر شفاهی اظهار کرد:ماه ها از ابلاغ قانون جمعیت و خانواده گذشته، ولی جلسات آن کماکان به طور منظم برگزار نمی شود، همچنین علی رغم تاکید قانون بر تشکیل هر سه ماه یکبار آن، عدم استقرار دبیرخانه ستاد و تشکیل کارگروه های تخصصی مشکلات زیادی را در مسیر اجرای آن ایجاد کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم افزود: عدم تدوین و تصویب آیین نامه های اجرایی با وجود طی شدن مهلت قانونی اجحاف در حق مردم است. همچنین در قانون بودجه 1401 مبلغ 12 هزار میلیارد تومان برای بخشی از قانون جمعیت مصوب شده است که سازمان برنامه و بودجه باید آن را تا پایان خرداد، اولویت ها و برنامه دستگاه ها را دریافت و نحوه هزینه کرد را به ستاد ملی جمعیت ارائه دهد که تاکنون در این زمینه نیز اقدامی صورت نگرفته است و این تعلل پذیرفتنی نیست و جبران کاستی ها و تعلل ها مورد انتظار است.

*مطالبات خرداد ماه بازنشستگان هنوز تسویه نشده است

براساس این گزارش، جعفر قادری نماینده شیراز در مجلس در تذکری اظهار کرد:پرداخت‌های مرتبط با حقوق بازنشستگان با تأخیر انجام می‌شود، انتظار داریم دولت در این روند تسریع کند و هنوز حقوق خرداد ماه نیز تسویه نشده است.

وی افزود: در جریان سیل استان فارس نیز خسارات زیادی به مردم وارد شده است و از دولت می‌خواهیم در جلسات برآورد خسارات این موضوعات را در نظر بگیرد. همچنین آزادراه شیراز بوشهر نیز هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود تا این مطالبه مردم به سرانجام برسد. خط دوم انتقال آب به شیراز نیز با توجه به مشکل آب کلانشهر شیراز در جهت تأمین آب پایدار به بهره‌برداری برسد.

*وزارت آموزش و پرورش سریال تعلل در اجرای قانون رتبه بندی معلمان را پایان دهد

همچنین عبدالله ایزدپناه در تذکر شفاهی خود گفت: بارش های سیلابی این روزها تلفات جبران ناپذیری در کشور به جا گذاشت، ضمن عرض تسلیت به خانواده های متوفیان این حادثه، متاسفانه در شهرستان های ایذه و باغملک بر اثر سیل تعدادی از همشهریان عزیز جان باختند و صدمات مالی بسیار سنگینی وارد گردید به نحوی که جاده های ارتباطی، پل ها، آب شرب و زیرساخت های برق شهرستان به شدت آسیب دید.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس یازدهم افزود: در حوزه کشاورزی نیز بخش های سیلون و می داوود، بخش مرکزی باغملک و بخش هایی از شهرستان های ایذه و دهدز دچار آسیب‌های جدی شده‌اند و دامداران و عشایر در محاصره سیل قرار دارند و آسیب فراوانی به آنها وارد شده است.

وی ضمن تشکر از مسئولان ذی ربط خصوصاً سازمان مدیریت بحران و هلال احمر گفت: تقاضا دارم هر چه سریعتر به امور مردم رسیدگی و نسبت به رفع مشکلات و خسارات وارده اقدام شود.

ایزدپناه گفت: وزارت آموزش و پرورش در اجرای رتبه بندی معلمان تعلل دارد، هر چه سریعتر پایان این سریال را اعلام کنید و فرهنگیان را از بلاتکلیفی رها سازید. اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز مطالبه جدی این قشر است و دولت باید آنها را دریابد.

انتهای‌ پیام/