شهرخبر

تابوت‌های سازگار با محیط زیست ساخته شد! +تصاویر

بیشتر انسان ها به زودی پس از مرگ در تابوت یا پیله های قارچ زنده دفن می شوند. همه انسان‌ها را می‌توان در این «تابوت‌ های قارچ زنده» وهم‌آور دفن کرد که متناسب با بدن شما رشد می‌کنند.

تلکس

به گزارش تازه‌نیوز، این ایده ممکن است مانند یک داستان علمی تخیلی خالص به نظر برسد اما این یک مفهوم واقعی است که توسط شرکت هلندی Loop Biotech توسعه یافته است. لوپ برای کسانی که به دنبال بستر مرگ سازگارتر با محیط زیست هستند، ایده های جاه طلبانه ای دارد. یکی از این محصولات که می تواند صنعت تشییع جنازه را تحت تاثیر قرار دهد، Loop Living Cocoon است. پیله از میسلیوم قارچ زنده ساخته شده و به طور طبیعی در زمین تجزیه می شود.

قارچ میسلیوم عملاً در همه جای طبیعت یافت می شود و به اعتقاد دانشمندان فواید زیادی برای خاک و گیاهان دارد. علاوه بر این، تابوت سازگار با محیط زیست دارای کربن منفی برای رشد است و در عرض شش هفته تجزیه می شود. در حالی که تابوت های چوبی سنتی حدود ۲۰ سال طول می کشد تا شروع به تجزیه کنند. تابوت لوپ بدن را با سرعت بسیار بیشتری تجزیه می کند و منجر به جذب مواد مغذی مرده توسط طبیعت می شود.

تابوت سازگار با محیط زیست

به طور کلی، تشییع جنازه سنتی برای محیط زیست مضر است. سی ان ان گزارش می دهد که بیش از ۴ میلیون گالن مایع مومیایی کردن، که حاوی مواد سمی است، هر ساله برای تدفین تنها در ایالات متحده استفاده می شود. حتی سوزاندن اجساد می تواند مقدار زیادی کربن و حتی جیوه را در جو آزاد کند. فرایندهای دفن فعلی ما منجر به تخلیه مواد، آلودگی خاک و انتشار CO2 می شود. ما یک فرآیند فوق صنعتی برای یکی از طبیعی ترین فرآیندهای روی زمین ایجاد کردیم. به همین دلیل، اتخاذ رویکرد دوستدار محیط زیست برای محققان زیستی جذاب تر شده است.

تابوت سازگار با محیط زیست

هندریککس گفت که مدت زیادی طول کشید تا به چنین مفهومی رسید زیرا یافتن یک رویکرد اساسی برای کار با موجودات زنده به جای مواد مرده آسان نیست.

هندریککس می‌گوید:

«من به تازگی به ارگانیسم های زیادی برخورد کردم، یکی از آنها میسلیوم است، که مانند بزرگترین بازیافت کننده در طبیعت است. تناسب بازار محصول در واقع بخش ساده ای بود.» هزینه یک پیله زندگی حلقه ای از حدود ۱۵۰۰ دلار شروع می شود که ۵۰۰ دلار ارزان تر از تابوت چوبی استاندارد است.

تابوت سازگار با محیط زیست

منبع: روزیاتو