شهرخبر

صولت مرتضوی: ۱۲ هزار میلیارد تومان برای سفرهای استانی رییس جمهور اختصاص یافت

صولت مرتضوی: ۱۲ هزار میلیارد تومان برای سفرهای استانی رییس جمهور اختصاص یافت

معاون اجرایی رئیس جمهور با اعلام این خبر که ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع برای سفر های استانی رییس‌جمهور تخصیص داده شد، گفت: برای مصوبات سفر آقای رئیس جمهور حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع را سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده است و به زودی به استان ها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، صولت مرتضوی، معاون اجرایی رییس جمهور در توضیح جزییات نشست تعیین تکلیف نحوه تامین و پرداخت اعتبارات پروژه های مصوب سفر های استانی رئیس جمهور از محل فروش و تهاتر نفت، گفت: در سفرهای استانی، برای اجرای پروژه ها از چند محل ، تامین منابع پیش‌بینی شده است. در جلسه امروز بخشی از پروژه های تهاتری از محل منابع مختلف مانند تهاتر املاک و سایر تهاتر ها با استانداران و دستگاه های اجرایی و پیمانکاران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

وی در ادامه گفت: در این‌جلسه به این‌نتیجه رسیدیم که در بازه زمانی دو یا سه ساله طرح هایی که مصوب سفر هستند و منابع آنها از محل منابع عمومی تامین نمیشود را تعیین تکلیف کنیم. حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان منابع مورد نیاز بود که با تصمیمات جلسه امروز ، گام با گام اجرایی و تامین خواهد شد‌.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: برای مصارف کشور، منابعی پیش‌بینی شده است که اساسا در سه ماهه اول سالها، صد درصد منابع تامین نمی‌شود زیرا عمده منابع کشور منابع جاری هستند که شامل حقوق مزایا و یارانه ها و کمک های معیشتی میشود. 

 مرتضوی عنوان‌کرد: در سه ماهه اول دولت ها در تلاش هستند تا منابع جاری را پرداخت کنند. برای سایر طرح ها در ماه های بعدی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی در پایان با اعلام این خبر که ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع برای سفر های استانی رییس‌جمهور تخصیص گرفته است افزود: برای مصوبات سفر آقای رئیس جمهور حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع را سازمان برنامه و بودجه تخصیص داده است و به زودی به استان ها ابلاغ خواهد شد. فروش نفت منابع جاری کشور را تامین می‌کند و بعد اگر مازادی داشت منابع دیگر از طریق آن پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/