شهرخبر

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس:

وزارت نیرو آب شرب و کشاورزی کرخه و شوش را تأمین کند

وزارت نیرو آب شرب و کشاورزی کرخه و شوش را تأمین کند

شوش – نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس از وزیر نیرو خواست که آب مورد نیاز برای طرح‌های توسعه کشاورزی این دو شهرستان را تأمین کند.

محمد کعب عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات دیدار با وزیر نیرو اظهار کرد: مسائل و مشکلات مختلف حوزه آب و برق شهرهای شوش و کرخه در دیدار با محرابیان وزیر نیرو پیگیری شد.

وی گفت: در این نشست وزیر نیرو ضمن شنیدن و رسیدگی به مطالبات و مشکلات حوزه‌های انتخابیه دستورات لازم را صادر کردند.

نماینده شوش و کرخه در مجلس در خواستار احداث تأسیسات آبرسانی شهر فتح المبین و دهستان چنانه شد و گفت: به دلیل نزدیکی طرح آبرسانی غدیر به این تأسیسات و همچنین به منظور رفع مشکل کمی و کیفی آب شرب بخش فتح المبین آب مورد نیاز تأسیسات آبرسانی شهر فتح المبین و چنانه از طرح غدیر تأمین شود.

وی ادامه داد: با توجه به پایین آمدن دبی آب رودخانه کرخه و همچنین به وجود آمدن مشکلاتی در آب شرب مردم، نیاز هست تا آب مورد نیاز تأسیسات بیت موزان، سیدعباس، چای صدر و شهر الوان شهرستان کرخه برای تأمین آب شرب پایدار از طرح آب رسانی غدیر تأمین شود.

وی به دیگر جزئیات این دیدار اشاره کرد و افزود: تخصیص حق آبه برای طرح دو هزار و ۴۰۰ هکتاری شهر الوان و تخصیص حق آبه برای طرح ۲۰ هزار هکتاری دشت شاوور از طرح‌های ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری به خوزستان از دیگر مطالبات این دیدار بود.

کعب عمیر تصریح کرد: تخصیص ۱,۰۰۰ میلیارد ریال برای اجرایی کردن پروژه پست ۴۰۰ کیلو ولت «نصر» به منظور پایداری شبکه برق از دیگر خواسته‌ها و مطالبات از سوی وزیر نیرو بوده است.

نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس با اشاره به دستورات وزیر نیرو نسبت به مسائل و مطالبات اظهار کرد: تا آخرین لحظه پیگیر اجرایی شدن هرچه سریع‌تر مسائل و مشکلات مختلف حوزه آب و برق شهرستان‌های شوش و کرخه هستیم.