شهرخبر

تکواندو نونهالان جهان| دختران ایران قهرمان شدند؛ پسران کشورمان روی سکوی نایب قهرمانی قرار گرفتند/ محمدیان بهترین مربی جهان شد

تکواندو نونهالان جهان| دختران ایران قهرمان شدند؛ پسران کشورمان روی سکوی نایب قهرمانی قرار گرفتند/ محمدیان بهترین مربی جهان شد

تیم ملی تکواندو نونهالان ایران در گروه دختران با کسب در رتبه نخست رقابت های قهرمانی جهان قرار گرفت و در بخش پسران، نیز تیم کشورمان نایب قهرمان شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نونهالان جهان که پنجشنبه(6 مرداد ماه) با حضور 669 تکواندوکار از 90 کشور جهان به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه آغاز شده بود، عصر امروز یکشنبه نهم مرداد ماه با قهرمانی دختران ایرانی به پایان رسید.

تیم ملی تکواندو نونهالان ایران در گروه دختران که با شش تکواندوکار راهی صوفیه شده بود با کسب 6 مدال، شامل 4 مدال طلا، یک نقره و یک برنز روی سکوی قهرمانی دنیا ایستاد. تایلند، کره جنوبی، آذربایجان و ازبکستان هم به ترتیب عناوین بعدی را به کسب کردند. 

در بخش پسران، تیم ملی تکواندو کره جنوبی با کسب 4 طلا و 4 نقره قهرمان شد، نونهالان کشورمان که با هفت تکواندوکار در این دوره حضور داشتند، با 2 طلا و یک نقره نایب قهرمان و تیم ملی مکزیک سوم شد. همچنین جمهوری آذربایجان و تایلند چهارم شدند. 

برای تیم ملی تکواندو ایران در این دوره از مسابقات و در بخش دختران توسط باران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری و حنا زرین کمر 4 نشان طلا، پرنیان ساکی یک مدال نقره و فاطمه باقرزاده هم یک مدال برنز کسب کردند که تیم شش نفره دختران با شش مدال به کار خود پایان دهد.

در بخش پسران هم رادین زینالی و محمد مهدی سعادتی 2 مدال طلا و محمد عرفان زارع هم یک نشان نقره کسب کردند. آرش ضامنی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفته‌اند.

هدایت تیم ملی در بخش دختران برعهده معصومه محمدیان به عنوان سرمربی، لیلا خزایی و پروین کشاورز به عنوان مربی است. در بخش پسران نیز حسینعلی نعیمی سرمربی، حامد جعفری و اسماعیل اسماعیل پور همکاران او هستند.

همچنین معصومه محمدیان سرمربی تیم ملی تکواندو کشورمان با کسب عنوان قهرمانی به همراه تیم ملی تکواندو کشورمان به عنوان برترین مربی رقابت‌های تکواندو نونهالان جهان انتخاب شد.

گفتنی است دورقبلی این رقابت‌ها سال 2019 به میزبانی کشور ازبکستان برگزار شد. تیم ملی دختران ایران با ترکیب کامل 10 تکواندوکار و کسب 6 طلا و یک نقره قهرمان شد و تیم 10 نفره پسران نیز یک مدال طلا، یک نقره و 4 برنز در مکان دوم ایستاد. 

انتهای پیام/