شهرخبر

گزارش دقیق وزارت اطلاعات درباره دستگیری تیم تروریستی موساد

کدخبر: 511961
اقتصادنیوز: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که نمایندگان وزارت اطلاعات، گزارش دقیقی از دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی که با هدف ضربه به یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور وارد ایران شده بودند، ارائه کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز لایحه "معاهده انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک" تصویب شد؛ این لایحه به کمیسیون امنیت ملی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود.

وی یادآور شد: هیات وزیران این لایحه را در تیرماه تصویب کرد که جهت تصویب به مجلس ارسال شد. کمیسیون قضایی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون امنیت به عنوان کمیسیون فرعی است. بر اساس این معاهده جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک در رابطه با انتقال محکومان با یکدیگر همکاری می کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در ادامه جلسه،  آقای عنایتی مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه در گزارشی به تشریح تحولات سیاسی در کشورهای حوزه فعالیتش از جمله ابعاد سفر بایدن به منطقه و همچنین تحولات عراق پرداخت و اعضای کمیسیون هم به درباره تحولات منطقه اظهارنظر کردند. براساس ارزیابی ها سفر بایدن به منطقه، موفقیتی برای ایالات متحده به همراه نداشته است.

عمویی اضافه کرد: آقای حیدری رئیس کمیته مرز کمیسیون هم گزارشی از بازدید هیات کمیته مرز به استان سیستان و بلوچستان و مرزهای جنوب شرق کشور ارائه کرد. در کمیسیون مقرر شد که موضوع تقویت حفاظت از مرزهای جنوب شرق کشور در مناطقی که خلا وجود دارد، پیگیری شود.

وی با اشاره به حضور نمایندگان وزارت اطلاعات در جلسه این کمیسیون گفت: نمایندگان وزارت اطلاعات، گزارش دقیقی از دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی که با هدف ضربه به یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور وارد ایران شده بودند، ارائه کردند. اشراف نیروهای اطلاعاتی کشورمان بر سرویس های دشمن در داخل و خارج از ایران در این پرونده نیز مورد تقدیر اعضای کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت.