شهرخبر

دوره جامع فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان برگزار می‌شود

دوره جامع فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان برگزار می‌شود

آزمون سراسری ورودی دوره جامع هفت ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران 13 آبان 1401 برای علاقه‌مندان به فیلم‌سازی که در بازه سنی 16 تا 30 سال قرار دارند، برگزار می‌شود.

به گزارش  گروه فرهنگ و هنر برنا؛  دوره جامع هفت‌ماهه فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان ایران بعد از حدود سه سال تاخیر در برگزاری به دلیل شرایط کرونا، با برگزاری آزمون جامع در 13 آبان‌ماه سال‌جاری در تمامی 58 دفتر انجمن کلید می‌خورد و علاقه‌مندان به سینما می‌توانند با مرجعه به دفاتر انجمن سینمای جوانان برای شرکت در آزمون و ثبت در دوره فیلم‌سازی اقدام کنند.

شرکت در آزمون هیچ محدودیتی ندارد و علاقه‌مندان به سینما که در بازه سنی 16 تا 30 سال قرار دارند، می‌توانند در آزمون جامع که 13 آبان در تمام دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، شرکت کنند. 

تمامی داوطلبان بعد از آزمون موظف هستند که در مصاحبه حضوری نیز شرکت کنند که برآیند آزمون و مصاحبه، شرکت‌کنندگان نهایی دوره جامع فیلم‌سازی را مشخص می‌کند.

گفتنی‌است، دوره جامع فیلم‌سازی در سال‌‌های قبل در 358 ساعت برنامه‌ریزی شده بود که در سال 1401 با اضافه شدن نشست‌‌های فرهنگی و پژوهشی به عنوان یک درس میان‌‌رشته‌ای، مدت این دوره به 400 ساعت افزایش یافته است.

نشست‌های فرهنگی و پژوهشی با محوریت سوژه‌یابی، توجه به موقعیت‌های سینمایی، نگاه به شرایط ژانر، اقلیم و فرهنگ و مسائل روان‌شناسی و جامعه‌شناسی، برای درک بهتر سینما و هدف‌گذاری بهتر هنرجوها در این هنر، برنامه‌ریزی شده است.

هنرجویان بعد از پایان دوره موظف هستند که یک فیلم را به صورت مستقل تولید کنند و در این مسیر یک استاد راهنما، با هر هنرجو همراه خواهد شد تا در بازه زمانی حداکثر دو ماه فیلم کوتاه پایان دوره خود را بسازد.

انتهای پیام/