شهرخبر

انتقاد شدید عمران خان از رئیس ستاد ارتش پاکستان

کدخبر: 511866
رئیس ستاد ارتش پاکستان از آمریکا خواسته بود تا هرچه سریعتر وام صندوق بین‌المللی پول را به اسلام‌آباد برساند، اقدامی که مورد انتقاد شدید عمران خان قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا‌؛   پاکستان با یک بحران اقتصادی بی‌سابقه مواجه است و دولت اعلام کرده که ذخایر ارزی پاکستان در خارج از این کشور در حال حاضر حدود ۸.۵ میلیارد دلار است که نهایتا تا یک ماه و نیم کفاف واردات پاکستان را می‌دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد؛ ژنرال قمر جاوید باجوا، رئیس ستاد ارتش این کشور از آمریکا خواسته بود تا هرچه سریعتر وام صندوق بین‌المللی پول را به اسلام‌آباد برساند، اقدامی که مورد انتقاد شدید عمران خان، نخست‌وزیر سابق پاکستان قرار گرفت.

بر اساس گزارشی از روزنامه «نیکئی» ژاپن، قمر جاوید باجوا از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار تحویل زودهنگام یک بسته مالی از صندوق بین‌المللی پول شده بود. این صندوق در سال ۲۰۱۹ توافق کرده تا به پاکستان مجموعا ۶ میلیارد دلار وام بدهد، اما هنوز نخستین بسته مالی به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار را به پاکستان تحویل نداده است.

به گفته عمران خان، این اقدام باجوا که از آمریکا خواسته تا در امور اقتصادی پاکستان دخالت کند، نشانه ضعیف شدن این کشور است. او همچنین یادآور شد که باجوا به عنوان رئیس ارتش نباید در مسائل اقتصادی پاکستان دخالت کند و سرپا نگه داشتن اقتصاد پاکستان وظیفه او نیست.

عمران خان که رئیس حزب «تحریک انصاف پاکستان» است، مدعی شد که باجوا به این دلیل در این امر مداخله کرده که صندوق بین‌المللی پول به دولت کنونی این کشور تحت رهبری شهباز شریف (نخست‌وزیر) اعتماد ندارد.