شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران

بلینکن و همتای عمانی درباره از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران گفت‌وگو کردند

وزیر امور خارجه آمریکا و بدر بن حمد البوسعیدی همتای عمانی خود شنبه شب در خصوص موضوعات مختلفی و در راس آن از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران تلفنی گفت و گو کردند.

اعتمادآنلاین|

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا و بدر بن حمد البوسعیدی همتای عمانی خود شنبه شب در خصوص موضوعات مختلفی و در راس آن از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران تلفنی گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا از تارنمای وزارت امور خارجه عمان،  دو طرف در خصوص شماری از موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک رایزنی کردند.

براساس این گزارش دو طرف درباره از سرگیری برنامه هسته‌ای ایران موسوم به برجام رایزنی کردند.

ادامه آتش‌بس در یمن برای تقویت فرصت برای تحقق صلح و ثبات در این کشور و جنگ اوکراین از دیگر مسائلی بود که بلینکن و البوسعیدی درباره آن به بحث و بررسی پرداختند.

وزارت امور خارجه عمان اعلام کرد که دو طرف بر اهمیت تلاش مضاعف برای حل و فصل مسائل از طریق گفت‌وگو و حل سیاسی و دیپلماتیک به طوری که حافظ استقلال و حاکمیت و زندگی مسالمت‌آمیز میان ملت‌ها باشد، تاکید کردند.

گفت وگوی بلینکن و البوسعیدی چند ساعت پس از تماس تلفنی محمد بن عبدالرحمن ال ثانی وزیر امورخارجه قطر و حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران درخصوص برجام صورت می گیرد.