شهرخبر
رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار خودرو گوش‌به زنگ خبرهای سیاسی + جدول

کدخبر: 511718
اقتصادنیوز: رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که پرتیراژهای ایران خودرو در روز آرام نرخ دلار هرچند با بیشترین ثبات قیمت وارد بازار شدند، اما برخی از محصولات این شرکت با رشد یک تا 2 میلیونی در بازار داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که هرچند نرخ دلار در بازار نوسان اندکی داشته اما برخی اخبار مبهم در خصوص مذاکرات هسته ای موجب شده تا بازار خودرو برای رشد قیمت خیزبردارد؛ با این شرایط امروز خانواده 207 در بازار و رانا پلاس در بازار رشد قیمت داشتند.

از سوی دیگر فعلان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که با توجه به قرعه کشی خودرو در هفته گذشته در حال حاضر بازار با کاهش تقاضا روبرو است که این امر موجب شده تا رکود بیش از پیش در این بازار حاکم شود.

قیمت محصولات ایران خودرو

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می‌توان به «پژو 207 دنده ای»، «پژو 207 سقف شیشه ای»، «سمند LX» ، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن پلاس»، «دنا معمولی» ، «رانا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان خانواده سمند امروز شاهد تغییر قیمت در بازار نبودیم؛ با این شرایط «سمند LX» در بازار 305 میلیون تومان قیمت خورد، «سمندLX با موتورEF7» هم 354 میلیون تومان در بازار دست به دست شد تا به این طریق تغییر قیمتی در بازار نداشته باشند.  «سمند سورن پلاس» بدون تغییر در بازار 346 میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر ارزیابی ها نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتومات» بدون تغییر 505 میلیون تومان قیمت گذاری شد، از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «دنا معمولی» امروز 395 میلیون تومان قیمت خورد و تغییر قیمتی نداشت، اما «رانا پلاس» با افزایش 2 میلیونی در بازار 302 میلیون دست به دست شد.

از سوی دیگر با توجه به ارزیابی بازار می توان گفت «پژو 207 دنده‌ای» در بازار امروز 398 میلیون قیمت خورد و رشد 2 میلیونی داشت «پژو 207 سقف شیشه ای» هم در بازار 406 میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشدی یک میلیونی برای این خانواده ثبت شد.

ایران 8