شهرخبر

معجزه تلاش و انگیزه برای کشتی‌گیر آسیب نخاعی؛ زندگی قهرمان جهان به مو رسید اما پاره نشد

معجزه تلاش و انگیزه برای کشتی‌گیر آسیب نخاعی؛ زندگی قهرمان جهان به مو رسید اما پاره نشد

زندگی میثم زارع بعد از آسیب شدید نخاعی به مو رسید، اما پاره نشد، او امروز در آستانه زندگی مستقلی است که بعد از تصادف هر روز با انگیزه‌ای مثال‌زدنی برایش تلاش کرده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز 18 آبان سال 98، میثم زارع که مدال برنز کشتی آزاد نوجوانان جهان و نقره آسیا را در کارنامه داشت و خود را برای رویای بزرگتر آماده می‌کرد در راه بازگشت از باشگاه دچار تصادف شدید شده و در پی واژگونی اتومبیلش، با آسیب نخاعی بسیار شدید مواجه شد.

از آن وقت این جوان کنگاوری با پشت سر گذاشتن چند دوره جراحی سخت و طی مراحل درمانی سخت و دردناک در مراکز بازتوانی بیماران آسیب نخاعی، به جای آنکه روی تشک کشتی برای کسب مدال‌های ارزشمند جهانی تلاش کند، برای آنکه بار دیگر به زندگی عادی برگشته و از نگرانی پدر و مادرش کم کند، با تلاش و انگیزه‌ای مثال‌زدنی مراحل درمانی را طی کرد و حتی با وجود ایجاد آسیب‌های جدید و جراحی مجدد، دست از تلاش برنداشت.

او به تازگی فیلمی را از راه رفتنش بر صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام منتشر کرده و نوشته است: «سال 2017 که به مسابقات جهانی آتن اعزام شدم درحالی که مصدومیت شدید مینیسک پا و شبکیه چشم داشتم با دعای خیر پدر و مادرم و مردم عزیز کشورم توانستم مدال برنز جهان را کسب کنم. بعد از مسابقات جهانی درگیر درمان آسیب دیدگی بودم که بتوانم دوباره کشتی بگیرم. بارها جراحی انجام دادم تا توانستم بعد از چند ماه به لطف خدا به کشتی برگردم. درحالی که شهرستان بودم کسی جز پدرم پشتم نبود و حریف برای تمرین نداشتم و مجبور بودم به شهرهای اطراف برای تمرین بروم، سال 2018 بعد از تمرین که از استان همدان به شهرستان کنگاور برمی‌گشتم دچار حادثه رانندگی شدم. از ناحیه گردن دچار ضایعه نخایی شدم و بعد از آنکه تحت درمان قرار گرفتم و بعد از تحمل دردهای بسیار، توانستم با کمک کادر درمان آقای حسن‌زاده‌ عزیز مستقل به زندگی شوم که در تاریخ سوم اسفند 1400 برای بار دوم از ناحیه مهره کمر دچار ضایعه نخایی شدم. درحالی که همه چیز برای من تمام شده بود به لطف خدا و تلاش خودم (که خیلی سختی کشیدم و بارها زندگی‌ام به آخر رسید ولی دست از تلاش برنداشتم) توانستم به شرایط خوبی برسم و انگیزه بگیرم. امیدوارم با دعای خیر شما مردم عزیز بتوانم به زودی به تشک کشتی برگردم.

جا دارد از آقای علیرضا دبیر که در این مدت به من خیلی محبت داشتند تشکر کنم همچنین از پدر مادر عزیزم و همه عزیزانی که من را حمایت کردند ممنون و سپاسگزارم و ان‌شاءالله که بتوانم این زحمات را جبران کنم.

 

انتهای پیام/