نظرسنجی گالوپ نشان داد که تنها ۳۸ درصد از رای‌دهندگان عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا را تایید می‌کنند اما این آمار در مقایسه با ماه گذشته که ۴۱ درصد بود، کاهش نشان می‌دهد. جو بایدن دوره ریاست جمهوری خود را در ژانویه ۲۰۲۱ با ۵۷ درصد تایید مردمی آغاز کرد.

به تفکیک حزب، ۷۸ درصد از دموکرات‌ها، ۳۱ درصد از مستقل‌ها و پنج درصد از جمهوری‌خواهان مورد بررسی، بایدن را تایید کردند. این نظرسنجی حاکی از کاهش هفت درصدی محبوبیت بایدن بین دموکرات‌ها از زمان آخرین نظرسنجی در ژوئن و کاهش پنج درصدی در میان مستقل‌هاست.

گالوپ همچنین میانگین محبوبیت بایدن در ۱۸ ماهی که از ریاست او می‌گذرد را با رؤسای جمهوری منتخبی مثل آیزنهاور، رئیس جمهوری پیشین مقایسه و اشاره کرد که بایدن در این مرحله از ریاست جمهوری با ۴۰ درصد کمترین میانگین محبوبیت را در بین همه آنها دارد.

در رده بعدی، روسای جمهور سابق شامل ترامپ و کارتر با کسب ۴۲ درصد رای، کمترین میانگین محبوبیت را در ۱۸ ماهگی ریاست خود داشتند، در حالی که جورج دبلیو بوش، دیگر رئیس جمهوری سابق آمریکا با ۷۵ درصد محبوبیت، بالاترین میانگین را در آن مقطع زمانی داشت.

نتایج این نظرسنجی برای رئیس‌جمهوری که با کاهش مداوم محبوبیت روبروست، یکی از چندین مساله پیش روی دموکرات‌ها در آستانه انتخابات میان دوره نوامبر است. نظرسنجی گالوپ بین پنجم و ۲۶ ژوئیه در میان ۱۰۱۳ فرد بزرگسال انجام شد. حاشیه خطای آن مثبت منفی چهار درصد گزارش شده است.