شهرخبر

بیلد: آزمون در ایران یک قهرمان ملی است/ سردار، فوق‌ستاره مخفی بوندس‌لیگا محسوب می‌شود

بیلد: آزمون در ایران یک قهرمان ملی است/ سردار، فوق‌ستاره مخفی بوندس‌لیگا محسوب می‌شود

نشریه معتبر آلمانی از مهاجم ایرانی تیم فوتبال بایرلورکوزن تمجید و او را فوق‌ستاره مخفی بوندس‌لیگا معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه آلمانی «بیلد» در گزارشی به تمجید از مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان پرداخته است، کسی که در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی اخیر به حضورش در زنیت سن‌پترزبورگ پایان داد و با امضای قراردادی پنج و نیم ساله به بایرلورکوزن پیوست. در مطلب «بیلد» آمده است:

«در آلمان، بسیاری از هواداران فوتبال در حال حاضر تنها نام آزمون را می‌شناسند اما در سرزمین مادری‌اش دیگر لازم به توضیح دادن در مورد او نیست. سردار آزمون 27 ساله فو‌ق‌ستاره مخفی بوندس‌لیگا است. در ایران او یک قهرمان مردمی است. او با 4.8 میلیون دنبال‌کننده در شبکه اجتماعی اینستاگرام، بیشتر از متس هوملس مدافع دورتموند که قهرمانی در جهام جهانی را هم در کارنامه‌اش دارد، (33 ساله با 4.1 میلیون دنبال‌کننده) در اینستاگرام دنبال‌کننده دارد  و این تنها بخشی از چیزی است که باید در مورد این مهاجم ایرانی بدانید.

بایرلورکوزن در ماه ژانویه گذشته بهترین گلزن لیگ برتر روسیه در فصل 20-2019 (17 گل‌زده) را در ازای 2.5 میلیون یورو از زنیت سن‌پترزبورگ به خدمت گرفت. پیش‌نمایشی از فصل جدید. آزمون و بایرلورکوزن ابتدا بر سر انتقال رایگان تابستانی به توافق رسیده بودند.

با این مهاجم همه‌کاره، ورکسلف نه‌ تنها در نهایت یک جمع‌کننده عناوین قهرمانی (او چهار قهرمانی در لیگ برتر روسیه، یک قهرمانی در جام حذفی روسیه و دو سوپرجام روسیه را با زنیت کسب کرد)، بلکه بزرگترین تربیت کننده اسب در لیگ را نیز به دست آورد؛ آزمون که والدینش ترکمن هستند، 52 اسب مسابقه دارد.

آزمون که نام «سردار» پشت پیراهن شماره «9» او در بایرلورکوزن نقش بسته است، به «بیلد» آلمان گفت: «اسب‌های من در ایران و استرالیا هستند و اولین اسبم را وقتی 17 ساله بودم، خریدم».

آزمون در حالی بزرگ شد که اطرافش پُر از اسب بود. او گفت: «وقتی کوچک بودم، پدر، پدربزرگ و عمویم در مزرعه بزرگ خود اسب داشتند. اسب‌ها همیشه نقش زیادی در خانواده ما داشته‌اند. به لطف کمک پدرم در سه سالگی توانستم اسب سواری کنم. این آغاز عشق من به این حیوانات بود».

آزمون تضمین می‌دهد که نام تمامی 52 اسبش را می‌داند. او علاقه خاصی به «سرکان» اسب نرش دارد و می‌گوید: «من همه اسب‌هایم را دوست دارم اما سرکان و پدرش اسب‌های مورد علاقه من هستند. سرکان یک ساله است، او در دو سالگی مسابقه می‌دهد».

تاختن (چهارنعل رفتن)، اشتیاق بزرگ فوتبالیست‌هاست. خانواده او قبلاً جایزه‌ای بالغ بر 25000 یورو را در مسابقات اسب‌سواری کسب کرده‌اند اما در حالی که آزمون قرار است با لورکوزن در آلمان به بایرن مونیخ حمله کند، چه کسی از اسب‌هایش مراقبت خواهد کرد؟ فوتبالیست سال 2021 روسیه می‌گوید: «من یک مزرعه بزرگ و یک مدیر برای مراقبت از اسب‌هایم در ایران داشته و مربیان و سوارکارانی برای تمرین و شرکت در مسابقات دارم».

آزمون نه تنها به دلیل اشتیاق به ورزش سوارکاری شخصیت فوق‌العاده‌ای است، بلکه می‌توانست به عنوان یک بازیکن والیبال دوران حرفه‌ای‌اش را ادامه دهد. والیبال ورزش مهمی در خانواده او بوده و هست. سردار خودش بازیکن ملی‌پوش والیبال زیر 15 سال کشورش بود اما در ادامه تصمیم گرفت به فوتبال بپردازد. آزمون هفته گذشته در کمپ تمرینی لورکوزن در کاپرون اتریش، زمانی که کلاس کاری‌اش را در والیبال ساحلی در بازی با هم‌تیمی‌هایش نشان داد، ثابت کرد که هیچ چیزی را روی تور فراموش نکرده است.

بعد از روستوف و زنیت، بایرلورکوزن سومین باشگاهی است که آزمون در لیگ قهرمانان اروپا با آن بازی خواهد کرد. او تأکید می‌کند: «لورکوزن بهترین تیم باشگاهی است که تا به حال در آن بازی کرده‌ام. من هرگز ندیده‌ام که باشگاهی تا این حد حرفه‌ای کار کند و در کنارش به هم احترام زیادی می‌گذارند. وقتی بازیکن جدیدی به تیم ملحق می‌شود، هیچ‌وقت احساس غریبگی نمی‌کند. شخصاً بلافاصله احساس کردم که در خانه هستم».

در جام جهانی 2022 قطر، کل کشور ایران به این مهاجم متکی است. انتظار می‌رود سردار آزمون به عنوان کاپیتان دوم، تیم ملی ایران را در گروه B در تقابل با تیم‌های انگلیس، آمریکا و ولز به مرحله یک هشتم‌نهایی برساند. اگر این اتفاق بیفتد، او دیگر یک ستاره مخفی در بوندس‌لیگا نخواهد بود».

انتهای پیام/