شهرخبر

رئیس جمهور وارد همدان شد/ رئیسی: ظرفیت های استان در گردشگری و کشاورزی قابل توجه است

رئیس جمهور وارد همدان شد/ رئیسی: ظرفیت های استان در گردشگری و کشاورزی قابل توجه است

سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان در سی امین سفر استانی خود، صبح امروز پنج شنبه وارد فرودگاه همدان شد.

به گزارش مشرق، رئیس جمهور و جمعی از وزرا و دولتمردان، در آغاز ورود به فرودگاه همدان، مورد استقبال مسئولان استانی قرار گرفت.

رئیس جمهور در بدو ورود در فرودگاه همدان گفت: استان همدان مهد عالمان، حکیمان و شاعران به نام و برجسته ای است که پرتوی شخصیت این بزرگان در  جهان اسلام تاثیر گذار بوده است. 

آقای رئیسی افزود: استان همدان در گردشگری، کشاورزی و معدنی دارای ظرفیت هایی است که البته با موانعی هم مواجه است .

او تاکید کرد: نیروهای انسانی کارآمدی در استان داریم ، بسیاری از این مشکلات قابل حل است .

رئیس جمهور افزود:امیدواریم جمع بندی ها و مصوبات سفر را برای توسعه و رفع موانع و مشکلات استان همدان را در شورای اداری استان به اطلاع مردم برسانیم.

آقای رئیسی گفت: باتوجه به اینکه  سفر به استان همدان کوتاه است امکان سر زدن و بازدید از همه شهرستان های استان  مقدور نیست و از مردم عزیز استان از این بابت عذرخواهی میکنم.

دیدار عمومی با مردم شهرستان کبودراهنگ در سالن ورزشی ولایت، حضور در سالن ورزشی شهید سلیمانی (انقلاب) شهر همدان در اجتماع مردم، بررسی برخی طرح‌ها، دیدار با نخبگان، شورای اداری استان، و نشست خبری سفر از برنامه‌های آقای رئیسی در این استان است.

وزرای دولت هم به نمایندگی از رئیس جمهور به شهرستان‌های استان همدان سفر و ضمن دیدار با مردم و شرکت در جلسات کاری، مسایل و مشکلات منطقه را بررسی و نتیجه کار را در شورای اداری استان به رئیس جمهور گزارش می‌کنند.

۲۴۷ طرح  اقتصادی و عمرانی برای ارائه در سفر رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به این استان تهیه و پیشنهاد شده که با تایید و تصویب این طرح‌ها در جریان سفر، اعتباری معادل بیش از ۱۰ برابر بودجه عمرانی سالانه برای رشد و توسعه استان جذب خواهد شد.

از روز گذشته ۲۹ میز خدمت و ارتباط مردمی با حضور شماری از معاونان وزیران به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزارتخانه‌ها در نقاط مختلف استان تشکیل شده تا علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی شکایات و پیشنهادات، خواسته‌ها و نامه‌های مکتوب مردمی نیز دریافت شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران