شهرخبر

مروری بر لیست ۱۶ نفره تیم ملی والیبال؛ از احتمال کاپیتانی موسوی تا رقابتی جذاب برای رسیدن به ترکیب اصلی

مروری بر لیست ۱۶ نفره تیم ملی والیبال؛ از احتمال کاپیتانی موسوی تا رقابتی جذاب برای رسیدن به ترکیب اصلی

تهران- ایرنا- دعوت سید محمد موسوی به تیم ملی والیبال برای رقابت‌های قهرمانی جهان قابل پیش‌بینی‌بود؛ چرا که بهروز عطایی پیش از لیگ ملت‌ها وعده داده بود که احتمال دعوت این بازیکن به تیم ملی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، لیست ۱۶ نفره تیم ملی والیبال برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان اعلام شد. در این لیست میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، میثم صالحی، محمدجواد معنوی نژاد، شهروز همایونفرمنش، سیدمحمد موسوی، علی‌اصغر مجرد، امیرحسین توخته، مهدی جلوه، امین اسماعیل‌نژاد، صابر کاظمی، جواد کریمی، محمدطاهر وادی، محمدرضا حضرت‌پور و محمدرضا موذن حضور دارند. این لیست نسبت به لیست تیم ملی در لیگ ملت‌ها چند تغییر داشت.

هر چند هیچ کدام از این تغییرات را نمی‌توان غیرقابل پیش‌بینی یا شگفتی قلمداد کرد. در ادامه به مهمترین موارد لیست تیم ملی والیبال اشاره شده است.

*در لیگ ملت‌ها بازیکنانی همچون ابوالفضل قلی‌زاده، فاضل پژومان، احسان دانش‌دوست، رضا عابدینی، علی رمضانی، بردیا سعادت، امیررضا سرلک، محراب ملکی‌سرخی و اسماعیل مسافر ر لیست تیم ملی بودند؛ اما عطایی این بازیکنان را برای رقابت‌های قهرمانی جهان به اردو دعوت نکرد.

*در لیست ۱۶ نفره تیم ملی والیبال نام محمد موسوی، محمدجواد معنوی نژاد، شهروز همایونفرمنش، جواد کریمی، میثم صالحی و علی‌اصغر مجرد که در لیگ ملت‌ها شانس همراهی تیم ملی را نداشتند دیده می‌شود. ۱۰ بازیکن دیگر این لیست در لیگ ملت‌ها هم برای تیم ملی به میدان رفته بودند.

*قطعا مطرح‌ترین بازیکن در لیست ۱۶ نفره عطایی، سید محمد موسوی است که پس از یک سال به تیم ملی دعوت شده است. آخرین باری که موسوی برای تیم ملی والیبال به میدان رفته بود المپیک توکیو بود.

*در حالی که برخی دعوت موسوی به تیم ملی را سورپرایز عنوان می‌کنند؛ اما عطایی در نشست خبری خود که پیش از لیگ ملت‌ها داشت به احتمال دعوت این بازیکن اشاره کرده بود. به جز هفته اول لیگ ملت‌ها، جلوه و توخته عملکرد قابل قبولی در این رقابت‌ها داشتند و حالا با دعوت موسوی و البته مجرد به تیم ملی، رقابت بین این ۴ بازیکن برای حضور در ترکیب اصلی تنگاتنگ خواهد بود.

*احتمال دارد از این پس موسوی کاپیتان تیم ملی والیبال باشد.

*جواد کریمی که ماه‌هاست به دلیل مصدومیت از میادین دور بوده بهبود یافته و به تیم ملی دعوت شد. عملکرد غیرقابل تصور وادی در لیگ ملت‌ها کار کریمی برای اینکه پاسور اول تیم ملی شود سخت می‌شود.

*محمدجواد معنوی‌نژاد  هم شرایطی همچون کریمی دارد. او نیز مصدومیت طولانی مدتی را پشت سر گذاشته ؛ اما شنیده می‌شود شرایط نسبتا خوبی به لحاظ بدنی دارد. به نظر می‌رسد دعوت معنوی‌نژاد به تیم ملی به خاطر ضعف‌هایی بود که تیم ملی در دریافت‌ها داشت.

*صابر کاظمی در هفته اول لیگ ملت ها عملکرد خوبی نداشت و به همین خاطر جای خود را به بردیا سعادت داد؛ اما سعادت هم نتوانست آنچنان که باید انتظارات را برآورده کند. به همین خاطر کاظمی یک بار دیگر شانس حضور در تیم ملی والیبال را پیدا کرد.

*صالحی هم که به تازگی از بند مصدومیت رهایی پیدا کرده تیم ملی ایران را در رقابت‌های قهرمانی جهانی همراهی خواهد کرد. هم‌پستی او یعنی امیرحسین اسفندیار یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی در لیگ ملت‌ها بود و به همین خاطر صالحی نمی‌تواند از فیکس بودن خود در قهرمانی جهان اطمینان داشته باشد.