شهرخبر

بررسی پرونده «حمید نوری» در دیدار امیرعبداللهیان با سفیر کشورمان در سوئد

بررسی پرونده «حمید نوری» در دیدار امیرعبداللهیان با سفیر کشورمان در سوئد

احمد معصومی‌فر، سفیر ایران در سوئد صبح امروز در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان گزارشی را در زمینه ظرفیت‌های گسترده روابط دو جانبه با سوئد ارائه کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم؛ "احمد معصومی‌فر"، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئد در دیدار با "حسین امیرعبداللهیان"، وزیر امور خارجه کشورمان گزارشی از حوزه ماموریت خود به ویژه در زمینه ظرفیت‌های گسترده روابط دو جانبه در حوزه‌های سیاسی،  بین‌المللی،  منطقه‌ای، اقتصادی و تجاری و همچنین برنامه‌های آینده را ارائه کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار در خصوص برنامه‌های آینده روابط جمهوری اسلامی ایران و سوئد به ویژه استفاده از ظرفیت مهم ایرانیان مقیم،  رهنمودهای لازم را ارائه کرد. 

در این دیدار همچنین موضوع پرونده شهروند ایرانی آقای حمید نوری که به صورت غیر قانونی در سوئد بازداشت و حکم قضایی دادگاه بدوی علیه وی صادر شده است، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. 

در این ملاقات با تاکید بر عدم صلاحیت دادگاه استکهلم برای رسیدگی به جرایم ادعایی، توصیه‌های مهمی از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این خصوص ارائه شد.

پنجشنبه 23 تیرماه، دادگاه سوئد اعلام کرد که حمید نوری را به حبس ابد محکوم کرده است.

حمید نوری که به‌گفته ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و نیز خانواده وی در جریان بازداشت (از 18 آبان 1398) و محاکمه از حقوق اولیه بر اساس قوانین قضائی سوئد و نیز کنوانسیون‌های بین‌المللی محروم بود، بازداشت خود را در سلول انفرادی گذرانده است و حتی از حق انتخاب وکیل و نیز دسترسی به وکیل تسخیری که توسط دستگاه قضائی سوئد تعیین شد هم محروم بود. 

انتهای پیام/