شهرخبر

پس از ۲ سال دوری؛

«لیان» برای شهدای غواص نواخت/ ما هرگز غرق نمی‌شویم!

«لیان» برای شهدای غواص نواخت/ ما هرگز غرق نمی‌شویم!

گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان پس از ۲ سال در اولین اجرا از مجموعه اجراهای تابستانه خود در روز سه شنبه چهارم مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، گروه «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان پس از ۲ سال در اولین اجرا از مجموعه اجراهای تابستانه خود روز سه شنبه چهارم مرداد ماه در فرهنگسرای نیاوران علاوه بر اجرای قطعات منتخب خود تعدادی از آثار جدید خود را پیش روی مخاطبان قرار داد.

سرپرست گروه «لیان» در ابتدای برنامه با نگاه به افسانه های بوشهر و تاثیر موسیقی آفریقا بر موسیقی این بندر جنوبی از نواهای چند هزار ساله زادگاهش گفت. محسن شریفیان از «بوشهری» صحبت کرد که از افسانه ها و قصه ها، از شور شرجی و شبنم و تش باد می آید و این بار مخاطبانش را سوار بر لنج خیال به جایی فراتر از بوشهر در دور دست ها تا ملیبار و زنگبار برد.

در این اجرا، «یامال» که نی مه ای پیرامون دریانوردان خلیج فارس است به یاد غواصانی که با دستان بسته شهید شده بودند، نواخته شد که با تشویق و ابراز علاقه مندی از سوی مخاطبان همراه شد.

شریفیان در توضیح این قطعه به مخاطبانش گفت: ما هرگز غرق نمی‌شویم! یادمان باشد خیلی ها با دستان بسته برای دفاع از این آب ها غرق شدند و خیلی دلم می خواهد این قطعه را به تمام آدمهایی که حافظ آب های خلیج فارس و حافظ کشور بودند تقدیم کنم و قدردانشان باشم!

شریفیان همچنین در حاشیه این کنسرت درخواستی را نیز از مسئولان وزارت ارشاد که در سالن بودند، داشت.

«لیان» برای شهدای غواص نواخت/ ما هرگز غرق نمی‌شویم!

این موزیسین و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران خواستار تغییر قیمت های سالن در تهران برای هنرمندان موسیقی نواحی شد. او از هزینه های سرسام آور حمل و نقل و اقامت اعضای گروه در تهران گفت و خواستار حمایت مدیران فرهنگی از موسیقی نواحی و اقوام ایرانی و تخصیص قیمت های متفاوت سالن برای این قبیل اجراها شد.

در این اجرا آکا صفوی، مرتضی پالیزدان، محمود بردک‌نیا، حمید اکبری، حسین کاوه خو، حمزه مقدم و فرزاد خسرو مقدم، این پژوهشگر و نوازنده بوشهری را همراهی کردند.

کنسرت های گروه «لیان» به همت شرکت کامیاب بهاران و تهیه کنندگی علی حق شناس برگزار می شود. با توجه به اقبال عمومی و استقبال مخاطبان موسیقی نواحی از اجراهای این گروه، کنسرت های محسن شریفیان در فصل های آینده و در تهران و شهرهای دیگر نیز تکرار خواهد شد.