شهرخبر

دستور رسیدگی به مشکلات حقوق بازنشستگان صادر شد | افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان ؟

دولت با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح موافقت کرد؟به نظر می رسد که با موضوع افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موافقت شده است زیرا رئیس جمهور در این باره صحبت های حمایتی داشته اند که جزییات آن در مطلب زیر آمده است.دولت با افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح موافقت کرد؟به گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، صحبت‌های اخیر رئیس جمهور در خصوص حقوق بازنشستگان حکایت از عقب نشینی دولت در رابطه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حکایت دارد.در پنج روز گذشته ابراهیم رئیسی دست کم دو نوبت در مورد بازنشستگان مواضعی حمایتی اتخاذ کرده است. می‌توان از آنها به منزله چراغ سبز وی به دولت سیزدهم برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی یاد کرد.مرتبه اول روز سی و یکم تیرماه و در جریان دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان مرکزی، رئیسی در مورد حمایت از بازنشستگان و برنامه‌های دولت در این حوزه گفت: در دولت نسبت به حمایت از بازنشستگان تردید نداریم، ما خود را موظف به توجه به بازنشستگان می‌دانیم.دستور رسیدگی به مشکلات حقوق بازنشستگانمرتبه دوم نیز روز گذشته در جریان برگزاری جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، رئیسی با تکرار حرف‌هایی مشابه دستور رسیدگی به مشکلات حقوق بازنشستگان را صادر کرد.البته این مواضع بعد از آن اتخاذ شد که مجلس مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را به دلیل مغایرت قانونی، باطل اعلام کرد.استقبال تشکل‌های بازنشستگی از صحبت‌های رئیسیپیش از این مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز احتمال افزایش مجدد حقوق بازنشستگان سایر سطوح را اینطور تلویحی مطرح کرده بود: مسئله اختلاف بر سر افزایش حقوق بازنشستگان غیر حداقل بگیر، هر زمان برطرف شد، سازمان برای صدور احکام جدید بازنشستگی و پرداخت مابه‌التفاوت‌های افزایش جدید، آمادگی دارد.هلدینگ KTG| فروش تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتیهلدینگ KTG| فروش تجهیزات آزمایشگاهی و تحقیقاتیمشاهدهyektanet-logo-signتبلیغدر مقابل اما تشکل‌های رسمی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از اتفاقات این چند روز به منزله باز شدن گره افزایش حقوق خود یاد می‌کنند.علی دهقان‌کیا، مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران در این باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: بعید است مشکل خاصی برسر افزایش ۳۸ درصدی مستمری‌های سال ۱۴۰۱ بازنشستگان غیر حداقلی بگیر وجود داشته باشد.وی افزود: از کنار هم قرار گرفتن مواضع رئیس مجلس و رئیس جمهور انتظار می‌رود که برای پایان ماه جاری افزایش حقوق بازنشستگان مطابق پیشنهاد اولیه سازمان تامین اجتماعی اصلاح شود و طبق گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی احکام جدید صادر و مابه التفاوت چهار ماه اول سال نیز هرچه زودتر پرداخت شود.

دستور رسیدگی به مشکلات حقوق بازنشستگان صادر شد | افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان ؟

صحبت‌های اخیر رئیس جمهور در خصوص حقوق بازنشستگان حکایت از عقب نشینی دولت در رابطه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی حکایت دارد.

در پنج روز گذشته ابراهیم رئیسی دست کم دو نوبت در مورد بازنشستگان مواضعی حمایتی اتخاذ کرده است. می‌توان از آنها به منزله چراغ سبز وی به دولت سیزدهم برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی یاد کرد.

مرتبه اول روز سی و یکم تیرماه و در جریان دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان مرکزی، رئیسی در مورد حمایت از بازنشستگان و برنامه‌های دولت در این حوزه گفت: در دولت نسبت به حمایت از بازنشستگان تردید نداریم، ما خود را موظف به توجه به بازنشستگان می‌دانیم.

دستور رسیدگی به مشکلات حقوق بازنشستگان

مرتبه دوم نیز روز گذشته در جریان برگزاری جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، رئیسی با تکرار حرف‌هایی مشابه دستور رسیدگی به مشکلات حقوق بازنشستگان را صادر کرد.

البته این مواضع بعد از آن اتخاذ شد که مجلس مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را به دلیل مغایرت قانونی، باطل اعلام کرد.

استقبال تشکل‌های بازنشستگی از صحبت‌های رئیسی

پیش از این مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز احتمال افزایش مجدد حقوق بازنشستگان سایر سطوح را اینطور تلویحی مطرح کرده بود: مسئله اختلاف بر سر افزایش حقوق بازنشستگان غیر حداقل بگیر، هر زمان برطرف شد، سازمان برای صدور احکام جدید بازنشستگی و پرداخت مابه‌التفاوت‌های افزایش جدید، آمادگی دارد.

در مقابل اما تشکل‌های رسمی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از اتفاقات این چند روز به منزله باز شدن گره افزایش حقوق خود یاد می‌کنند.

علی دهقان‌کیا، مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان تهران در این باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: بعید است مشکل خاصی برسر افزایش ۳۸ درصدی مستمری‌های سال ۱۴۰۱ بازنشستگان غیر حداقلی بگیر وجود داشته باشد.

وی افزود: از کنار هم قرار گرفتن مواضع رئیس مجلس و رئیس جمهور انتظار می‌رود که برای پایان ماه جاری افزایش حقوق بازنشستگان مطابق پیشنهاد اولیه سازمان تامین اجتماعی اصلاح شود و طبق گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی احکام جدید صادر و مابه التفاوت چهار ماه اول سال نیز هرچه زودتر پرداخت شود.

 

منبع: تجارت نیوز