شهرخبر

وزیر امور خارجه عمان در گفت و گو با امیرعبداللهیان:

عمان همواره از حصول توافق نهایی در مذاکرات وین و خواسته های مشروع ایران حمایت می‌کند/فرصتی طلایی برای رسیدن به یک توافق فراهم شده

وزیر امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی خوب، پایدار و قوی کاملا جدی است.

اعتمادآنلاین|

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران با بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان در خصوص مسائل دوجانبه و برخی موضوعات منطقه ای و بین المللی به صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ایران ضمن ابلاغ سلام آقای دکتر رئیسی به هیثم بن طارق سلطان عمان، از دیدگاه های مثبت این کشور در جهت توسعه همکاری های دوجانبه و منطقه ای،تشکر و قدردانی کرد.

حسین امیرعبداللهیان درباره آخرین تحولات گفتگوهای وین با اشاره به ابتکارات طرف ایرانی برای بازماندن پنجره دیپلماسی تاکید کرد: مرحله نهایی توافق به دو مؤلفه واقع بینی و انعطاف پذیری طرف آمریکایی بستگی دارد و جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی پایدار و قوی کاملا جدی می باشد.

وزیر امور خارجه ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران برای امنیت انرژی و امنیت غذایی در جهان اهمیت قائل است و با درک مسائل و مشکلات کنونی انرژی در جهان، تاکنون ابتکارات مختلفی داشته است.

بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان نیز در این گفتگوی تلفنی، با اشاره به ارزیابی وی از طرفهای مختلف مذاکره کننده در وین، دیدگاه کشورش در خصوص ضرورت نیل به توافق در مذاکرات هسته ای را مورد تأکید قرار داد و گفت: ما معتقدیم که همه طرف ها خواستار رسیدن به توافق نهایی هستند و فرصتی طلایی برای رسیدن به یک توافق فراهم شده است.

وزیر امور خارجه عمان خاطر نشان کرد: عمان همواره از حصول توافق نهایی در مذاکرات وین و خواسته های مشروع ایران حمایت می‌کند.