شهرخبر

قالیباف در صحن مجلس:

مجلس نسبت به احیای دریاچه ارومیه بی توجه نیست/ حفظ محیط زیست ضرورت دارد

قالیباف

رئیس مجلس گفت: هیچ یک از نمایندگان مجلس نسبت به موضوع دریاچه ارومیه بی توجه نیستند، چرا که حفظ محیط زیست بسیار مهم و حیاتی است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سیدسلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه شنبه ۴ مردادماه) در نشست علنی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مخالفت با لایحه تصویب اصلاحات ضمائم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی‌ها ۱۹۷۳ در مخالفت با این لایحه، گفت: گزارش ارائه شده، گزارش خوبی بود اما کمیسیون کشاورزی و مجلس باید در رابطه با از بین رفتن دریاچه ارومیه اظهارنظر کنند، چرا که خطرات این موضوع بسیار متفاوت است و جان و مال چند میلیون نفر به آن بستگی دارد.

وی ضمن تشکر از قالیباف به جهت توجه به دریاچه ارومیه، عنوان کرد: نباید اجازه دهیم دریاچه ارومیه جان بدهد. کمک کنید سدهای منتهی به دریاچه ارومیه رهاسازی شود تا از محیط زیست دفاع کرده باشیم. بنابراین بنده به جهت عدم اولویت موضوع مذکور با آن مخالف هستم.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به ذاکر گفت: هفته گذشته در صحنه علنی موضوع تحقیق و تفحص از ستاد احیای دریاچه ارومیه را بررسی کردیم و این موضوع که بحث بسیار مهمی است، تصویب شد.

وی تأکید کرد: در آنجا بنده و سایر نمایندگان به اهمیت این موضوع تأکید کردیم، هیچکدام از نمایندگان مجلس نسبت به دریاچه ارومیه بی توجه نیستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: محیط زیست و حفظ دریاچه ارومیه موضوعی حیاتی است، اما امروز در مجلس تصویب یک کنوانسیون بین المللی در دستور کار قرار دارد، لذا مطرح شدن این لایحه به معنای بی توجهی به مجلس به دریاچه ارومیه نیست.