شهرخبر
کاهش محرومیت و ایجاد اشتغال؛ از نتایج سرمایه گذاری ایمیدرو در مناطق محروم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: کاهش محرومیت و ایجاد اشتغال از نتایج سرمایه گذاری ایمیدرو در مناطق محروم است.

به گزارش صد آنلاین به نقل ازروابط عمومی ایمیدرو، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب و با اشاره به سرمایه گذاری 27 میلیارد دلاری ایمیدرو و شرکت های زیر مجموعه در بخش صنایع و معادن کشورمان گفت: این رقم سرمایه‌گذاری در بخش معادن و صنایع معدنی بسیار قابل توجه است و همچنان توسط ایمیدرو شرکت‌های زیر مجموعه ادامه دارد.

وی افزود: براساس اخبار رسیده، ایمیدرو سرمایه گذاری 12 میلیارد دلاری را در حال اجرا دارد که بیشترین سرمایه گذاری ها در مناطق کمتر توسعه یافته در حال اجراست.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: سرمایه گذاری ایمیدرو در طرح های صنعتی، معدنی، زیربنایی و اکتشافی به اشتغال، کاهش محرومیت و رونق اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته می انجامد.
حجت الاسلام میرتاج الدینی با بیان اینکه این سرمایه گذاری ها در اکثر استان هاست، تصریح کرد: سرمایه گذاری ایمیدرو در طرح های فولادی هم بسیار مطلوب است. به طوری که بنا به گفته مسئولان ایمیدرو، شاهد رشد 30 درصدی صادرات محصولات فولادی در فروردین امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته بودیم.
وی ادامه داد: فعالیت های این سازمان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و توسعه بخش معادن و صنایع کشور فعالیت‌های بسیار گسترده است و امیدواریم اهداف ترسیم شده این سرمایه گذاری بخصوص ایجاد اشتغال در مناطق محروم محقق شود.