شهرخبر

حقوق بازنشستگان کشوری با تورم همخوانی ندارد

صندوق بازنشستگی

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حقوق بازنشستگان در ابتدای سال افزایش پیدا می کند اما براساس عدم افزایش براساس تورم، مشکلاتی وجود دارد که هر چه قدر تلاش می کنیم به میزان تورم نمی رسیم.

به گزارش مشرق، محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در حاشیه آیین تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که در مرکز همایش های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: معیشت بازنشستگان  از موصوعاتی است که مورد توجه صندوق قرار دارد و در قالب قانون بودجه و اعتبارات اختصاص داده شده و سازمان برنامه و بودجه به آن توجه شود.

وی افزود: صندوق بازنشستگی کشوری در باره پرداخت حقوق بازنشستگان هیچ دخل و تصرفی ندارد و این موضوع براساس قانون بودجه و از طریق برنامه و بودجه اجرا می شود؛ البته ما به معوقات بازنشستگان و احکام آنها توجه داریم.

 مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: حقوق بازنشستگان در ابتدای سال افزایش پیدا می کند اما براساس عدم افزایش براساس تورم، مشکلاتی وجود دارد که هر چه قدر تلاش می کنیم به میزان تورم نمی رسیم و این یک مشکل جدی در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از بخش های مورد توجه ما اختصاص اعتبارات جهت تامین کالاها و لوازم خانگی به صورت اقساط است که این مورد توجه قرار دارد و امسال این تسهیلات افزایش افراد یافته که این رقم به ۵۰ میلیون تومان در سال جاری افزایش یافته است.

وی با انتقاد از قطع یارانه برخی بازنشستگان، تصریح کرد: یارانه نقدی برخی بازنشستگان قطع شده و درخواست ما از سازمان مربوطه این است که یک دسترسی به ما بدهند تا پاسخگوی این موضوع باشیم.

منبع: فارس