۳ مدال رنگارنگ برای کشتی فرنگی کشورمان

رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام پیتلاسینسکی لهستان روزهای اول و 2 مردادماه در شهر ورشو لهستان برگزار شد و در پایان تیم پنج نفره کشورمان توسط، محمدهادی ساروی در وز 97 کیلوگرم به مدال طلا، علی اصغر سام دلیری در وزن 63 کیلوگرم به مدال نقره و  محدمحسین محمودی در وزن 82 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

نتایج نمایندگان کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 60 کیلوگرم مصطفی رضایی در دور نخست با نتیجه 3 بر 1 مغلوب گئورگ غریبیان از ارمنستان شد. وی در دور دوم با نتیجه 5 بر صفر مقابل بغداد حسین از مصر به پیروزی رسید و در دور سوم با نتیجه 7 بر 6 مقابل چن ونجی از چین شکست خورد و نهم شد.

در وزن 63 کیلوگرم علی اصغر سام دلیری در دور نخست با نتیجه 8 بر 4 مقابل اریک بگ از مجارستان به پیروزی رسید. وی در مبارزه بعد با نتیجه 9 بر 5 مقابل آرنوات رضوان از رومانی به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. دلیری در دیدار فینال با نتیجه 3 بر 1 مغلوب تینار شارشنبکوف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 6 کروگر مارکو از دانمارک را مغلوب کرد. وی در دور سوم با نتیجه 9 بر 1 کور آندرس از نروژ را مغلوب کرد اما در دیدار ماقبل پایانی با نتیجه 9 بر صفر مغلوب زولتان لوای از مجارستان شد و به دیدار رده بندی رفت. گرایی در این دیدار  با توجه به آسیب دیدگی که داشت با صلاحدید کادر فنی، مقابل آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک از قرقیزستان مبارزه نکرد و پنجم شد.

۳ مدال رنگارنگ برای کشتی فرنگی کشورمان

در وزن 82 کیلوگرم محمدحسین محمودی در دور اول با نتیجه 5 بر 1 از سد پرولاینن از فنلاند گذشت وی در دور دوم با نتیجه 9 بر 5 مغلوب اکسوز موکابه از نروژ شد. محمودی در مبارزه بعدی پتر نوواک از جمهوری چک را با نتیجه 7 بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 5 بر 4 از سد وانگ چنگ وو از چین گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی در دور اول با نتیجه 9 بر 1 مقابل لیائو یان از چین به برتری دست یافت. وی در دور دوم و با نتیجه 8 بر صفر (ضربه فنی) مقابل تایرونه استرکنبورگ از هلند به برتری رسید. ساروی در دور سوم با نتیجه 12 بر 1 آروی ساوولاینن از  فنلاند را مغلوب کرد و در دور چهارم نیز با نتیجه 3 بر 2 مقابل الکس زوکه از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. ساروی در دیدار پایانی با نتیجه 9 بر 1 بک سلطان محموداف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.