شهرخبر

به ریاست ذوالقدر؛

بررسی سیاست‌های کلی برنامه هفتم در کمیسیون مشترک مجمع تشخیص

سیاست‌های کلی برنامه هفتم در کمیسیون مشترک مجمع تشخیص بررسی شد

اعضای کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیستمین وسومین جلسه خود، موارد دیگری از سیاست‌های کلی پیشنهادی برنامه هفتم توسعه را در خصوص اصلاح ساختار بودجه مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه کمیسیون مشترک که به ریاست «محمدباقر ذوالقدر» و با حضور برخی اعضای مجمع و نمایندگانی از مجلس، قوه قضائیه و سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی، ستاد مشترک نیروهای مسلح، مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع برگزار شد، اعضای کمیسیون مشترک، یکی از بندهای سیاست‌های کلی برنامه هفتم که برای بحث بیشتر از سوی صحن مجمع به این کمیسیون ارجاع شده بود را بررسی کردند.

اعضای کمیسیون در این جلسه پس از طرح دیدگاه‌های خود درباره ضرورت ساماندهی به درآمدها و هزینه‌های جاری دولت و تأمین مالی طرح‌های زیرساختی و توسعه‌ای مصوب کردند که «تأمین مالی هزینه‌های دولت با افزایش بهره وری، کاهش هزینه‌ها (با رعایت بندهای ۱۶ و ۱۷ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی) و از محل مالیات و سایر درآمدهای عمومی، مولدسازی دارایی‌ها و دارایی‌های مالی، صورت گیرد. عوائد حاصل از صادرات نفت، گاز و میعانات گازی و فروش دارایی‌های سرمایه‌ای به صرفاً سرمایه‌گذاری و تأمین مالی طرح‌های زیرساختی و توسعه‌ای» اختصاص یابد.

در این جلسه، آقایان داود دانش جعفری، پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، محمدجواد ایروانی، حسین مظفر، مجید انصاری، صادق واعظ زاده، سید مصطفی میرسلیم، سعید جلیلی و غلامرضا آقازاده از اعضای مجمع دیدگاه‌های خود را درباره کاهش اتکای بودجه جاری دولت به فروش نفت در برنامه هفتم توسعه بیان کردند و ادامه بحث و بررسی درباره سایر بندهای سیاست‌های کلی برنامه هفتم به جلسه بعد کمیسیون مشترک موکول شد.

منبع: مهر