شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عربستان#خبرنگاران#آل سعود#مخالفان#جزیره#شبه

واکنش انجمن معارضان عربستان به ورود خبرنگاران صهیونیست به حرمین شریفین

واکنش انجمن معارضان عربستان به ورود خبرنگاران صهیونیست به حرمین شریفین

انجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان تاکید کرد که ورود تعدادی از خبرنگاران صهیونیست به حرمین شریفین اقدامی عامدانه از سوی آل سعود است .

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، انجمن مخالفان در شبه جزیره عربستان  به ورود  تعدادی از خبرنگاران صهیونیست به عربستان   واکنش نشان داد.

این انجمن اعلام کرد که تسهیلاتی که رژیم آل سعود در اختیار تعدادی از خبرنگاران صهیونیست برای ورود به حرمین شریفین و عتبات عالیات قرار داده است، اقدامی عامدانه است که خیانت به دین اسلام و مسلمانان  محسوب ‌می‌شود.

  طی روزهای اخیر انتشار فیلم سفر «گیل تاماری» خبرنگار شبکه 13 اسرائیل، خشم مقام‌های عربستانی را در پی داشته است.

روزنامه صهیونیستی «تایمز آو اسرائیل» گزارش داد «گیل تاماری» خبرنگار شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در جریان سفر « جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا به عربستان از شهر مقدس مکه بازدید کرد.

«گیل تاماری» سردبیر اخبار بین‌الملل کانال 13، تصاویری از خود را در حال رانندگی در بزرگراه‌های مکه، جایی که ورود غیر مسلمانان به آن ممنوع است، پخش کرده است.

کانال 13 رژیم صهیونیستی روز دوشنبه گزارش داد که این خبرنگار اخیراً از شهر مقدس مکه بازدید کرده است. این خبر چند روز پس از پایان سفر جو بایدن به عربستان که با پرواز مستقیم از سرزمین‌های اشغالی به شهر ساحلی جده آغاز شد، منتشر شده است.

چندین روزنامه‌نگار اسرائیلی هفته گذشته برای پوشش خبری سفر «جو بایدن » رئیس جمهور آمریکا به عربستان سعودی سفر کردند.

به دنبال خشم بسیاری از کاربران و گروه‌های مختلف، «عیساوی فریج» وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این موضوع می‌تواند به روابط بین «اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس» آسیب بزند.

این درحالی است که وی اخیرا از عربستان سعودی خواست تا اجازه پرواز مستقیم از تل آویو به جده را به مسلمانان در اراضی اشغالی را بدهد.

وی اعلام کرد: پیش بینی می‌شود مسلمانان از « اسرائیل» بتوانند تا سال آینده برای ادای مناسک حج مستقیماً به عربستان سعودی سفر کنند.

«عیساوی فرج» گفت: « این تصمیم عربستان نشان می‌دهد که تلاش های ایالات متحده برای سوق دادن کشورهای عربی به سمت برقراری روابط با اسرائیل به مرحله بسیار پیشرفته‌ای رسیده که ممکن است یک رویا را به واقعیت تبدیل کند».

اداره کل هوانوردی غیر نظامی عربستان اخیرا اعلام کرد که حریم هوایی این کشور به روی تمامی پروازهای غیرنظامی که الزامات لازم را رعایت کنند (از جمله هواپیماهای اسرائیلی) باز است.

«عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجی عربستان اعلام کرد که عادی‌سازی روابط با اسرائیل یک گزینه «راهبردی» است ؛ اما الزامات خاصی وجود دارد که باید قبل از آن محقق شود.

پیش از این نیز یک مقام اسرائیلی نیز اعلام کرد: «اسرائیل امیدوار است گام‌هایی که عربستان سعودی در روزهای آینده بردارد، آغاز روند عادی‌سازی بین کشورهای دیگر باشد». ما نمی‌توانیم تصور کنیم که تغییر در منطقه بدون عادی‌سازی بین اسرائیل و عربستان سعودی ادامه پیدا کند و به‌ تدریج گام‌هایی را برای رسیدن به این هدف برمی‌داریم».

انتهای پیام/