شهرخبر

دستور قالیباف برای تعیین تکلیف سریع حقوق بازنشستگان

رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به سیل روز جمعه در استان فارس از کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواست تا با فوریت و با بررسی میدانی گزارش دقیقی از علل وقوع حادثه با تاکید بر شناسایی قصورات احتمالی دستگاه های مسئول به نمایندگان مجلس ارائه کند.

دستور قالیباف برای تعیین تکلیف سریع حقوق بازنشستگان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فرا رسیدن روز مباهله، روزی که خداوند متعال بر حقانیت و جایگاه والای اهل بیت (ع) مهر تایید دیگری زد را گرامی می دارم. این روز در تاریخ اسلام به معنای واقعی کلمه روز اقتدار ایمانی امت اسلامی است. قدم گذاشتن در راه حق و ثبات در این مسیر نیز جز با داشتن اقتدار ایمانی راستین ممکن نیست.

وی همچنین درگذشت جمعی از هموطنان در سیل شهرستان استهبان و نی ریز را به خانواده های داغدار ایشان و تمامی مردم شریف استان فارس تسلیت و تعزیت گفت و تاکید کرد: ضروری است تمامی امکانات دستگاه های اجرایی امدادی با سرعت هرچه بیشتر در جهت حل مشکلات آسیب دیدگان و مصدومان این حادثه به کار گرفته شود و همچنین اقدامات لازم برای جبران خسارات وارده به انجام رسد و کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با قید فوریت و با بررسی میدانی گزارش دقیقی از علل وقوع حادثه با تاکید بر شناسایی قصورات احتمالی دستگاه های مسئول به نمایندگان مجلس ارائه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز خانواده و تکریم بازنشستگان تصریح کرد: مجلس یازدهم از زمان آغاز به کار، رسیدگی به مطالبات بازنشستگان را در چارچوب وظایف و اختیارات خود در دستور کار قرار داده است.

قالیباف یادآور شد: از مهمترین اقدامات مجلس در راستای پاسخ به مطالبات بحق بخشی از بازنشستگان ارجمند تعیین تکلیف وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بود که با پیگیری های ویژه مجلس پس از سال ها به نتیجه رسید. همچنین در بودجه ۱۴۰۱ نیز قریب به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای استمرار همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و لشکری در نظر گرفته شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اهتمام ویژه دولت در پیگیری مطالبات بازنشستگان و با توجه به نظر هیات تطبیق مجلس درباره تعیین حداقل مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال ۱۴۰۱ با قانون، ضروری است دولت هرچه سریع تر نسبت به رفع ایراد قانونی و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع دغدغه های بازنشستگان محترم مبادرت ورزد.

منبع: ایسنا