شهرخبر

عدم تکمیل ۴۰ درصد مسکن مهر پردیس در سایه بی عملی دولت قبل/ شرکت عمران ۳۰۰۰ میلیارد تومانی بدهکار است

عدم تکمیل 40 درصد مسکن مهر پردیس در سایه بی عملی دولت قبل/ شرکت عمران 3000 میلیارد تومانی بدهکار است

درحالی حدود ۴۰ درصد مسکن مهر پردیس تکمیل نشده که برخی اقدامات در دولت قبل از جمله استخدام‌های بی‌ضابطه بار مالی فراوانی را به شرکت عمران این شهر تحمیل کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اواسط اردیبهشت ماه امسال با حکم مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، امیرحسین جابرانصاری به‌عنوان سرپرست شرکت عمران پردیس منصوب شد. این انتصاب در حالی صورت گرفته که پروژه‌های مسکن مهر شهر جدید پردیس روزهای خوبی را پشت‌ سر نمی‌گذارد.

حدود 40 درصد از پروژه‌های این طرح تاکنون تکمیل نشده، ضمن این‌که برخی اقدامات صورت گرفته در دولت قبل شرایط بغرنجی را به لحاظ تامین منابع مالی برای این طرح به‌وجود آورده است.

استخدام بی‌ضابطه نیروی کار و تحمیل هزینه‌های سنگین به شرکت عمران،  اجرای برخی پروژه‌های زیرساختی که ارتباطی به وزارت راه ندارد و... از جمله اقداماتی است که در دولت قبل زمینه نابه‌سامانی کنونی را برای پروژه‌های مسکن مهر پردیس به‌وجود آورده است.

یکی دیگر از مشکلات،تحمیل بدهی حدود 3000 هزار میلیارد تومانی ناشی از تسهیلات بانکی، بدهی دستگاه‌های دولتی و پیمانکاران است که در دولت قبل تشدید شده است.

انتهای پیام/