به گزارش اکو ایران در این هفته شاخص کل فرابورس با افت 212 واحدی نسبت به هفته گذشته به رقم 19هزار و 539 واحدی رسید و هفته آخر تیر ماه را با کاهش 1 درصدی به پایان رساند. شاخص کل بازار بورس تهران نیز در این هفته روند مشابه داشت اما روز چهارشنبه را بر خلاف شاخص فرابورس که منفی 4 دهم درصد افت داشت؛ مثبت به پایان رساند.

ارزش معاملات روزانه فرابورس تهران

میانگین ارزش معاملات روزانه فرابورس تهران در این هفته 731 میلیارد تومان بود. ارزش معاملات در روز شنبه و یکشنبه بیش از میانگین بود و در روز سه شنبه و چهارشنبه این هفته کمتر از میانگین قرار داشت که یک روند نزولی ارزش معاملات روزانه را ساخت. روند حجم معاملات فرابورس تهران در این هفته مشابه شرایط ارزش معاملات روزانه فرابورس بود با این تفاوت که ارزش معاملات روز شنبه بیشتر از روز یکشنبه بود اما حجم معاملات روز یکشنبه از روز شنبه بیشتر بود. میانگین حجم معاملات روزانه فرابورس این هفته بالغ بر 1 میلیارد و 475میلیون سهم بود.  

ورود و خروج پول حقیقی در فرابورس تهران

روند پول حقیقی در بورس و فرابورس تهران 24 روز پیاپی به سمت خروج از بازار بود اما روز چهارشنبه در بازار فرابورس تهران این جریان شکسته شد و 16 میلیارد تومان پول به بازار فرابورس وارد شد. این در حالی است که در بورس تهران این روند ادامه دارد و هنوز جریان پول حقیقی به سمت خارج از بورس تهران است.

جریان پول حقیقی فرابورس در هفته آخر تیر ماه

برخی فعالان بازار می گویند:از سازمان بورس تهران انتظار میرود تا با اصلاح شرایط کنونی و جلب اعتماد سرمایه گذاران انگیزه های خروج پول حقیقی از بورس و فرابورس تهران را کاهش دهد، تا تولید بتواند به وسیله سرمایه راکد مردم احیا شود.