شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا

جمع‌آوری ۱۰ هزار امضا برای حضور جوکوویچ در تنیس آزاد آمریکا

جمع‌آوری 10 هزار امضا برای حضور جوکوویچ در تنیس آزاد آمریکا

۱۰ هزار امضا با هدف حمایت از حضور نواک جوکوویچ در تنیس آزاد آمریکا ۲۰۲۲ تاکنون جمع‌آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت اسپورت اکسپرس، طوماری منتشر شده که در آن خواهان حضور تنیسور برجسته صربستانی در تنیس آزاد آمریکا هستند. نواک جوکوویچ به دلیل عدم واکسینه شدن برابر ویروس کرونا طبق قوانین دولت آمریکا نمی‌تواند در تنیس آزاد این کشور در سال جاری میلادی شرکت کند. این تنیسور صربستانی پیش از این به همین دلیل حضور در تنیس آزاد استرالیا 2022 را که منجر به پرونده جنجالی و حاشیه‌ساز در این کشور شده بود از دست داد. هم‌اکنون آمریکا به اتباع خارجی که واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند اجازه ورود نمی‌دهد.

در بخشی از طومار درخواست حضور نواک جوکوویچ در تنیس آزاد آمریکا 2022 آمده است: در این مرحله از همه‌گیری ویروس کرونا به طور مطلق هیچ دلیلی برای عدم حضور نواک جوکوویچ در تنیس آزاد آمریکا وجود ندارد. دولت و انجمن تنیس آمریکا باید با نواک جوکوویچ برای صدور اجازه حضور در این مسابقات همکاری کنند. اگر بازیکنان آمریکایی واکسینه نشده بتوانند در مسابقات حضور یابند باید این اجازه به نواک جوکوویچ به عنوان یکی از اسطوره‌های تنیس جهان نیز داده شود.

نواک جوکوویچ در نخستین گرندپری سال 2022 نیز عازم استرالیا شده بود اما به دلیل عدم تزریق واکسن کرونا پس از دو هفته با رسوایی از این کشور اخراج شد.

 

 

انتهای پیام/