شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#کره شمالی#قاچاق

محکوم کردن گزارش آمریکا درباره قاچاق انسان توسط کره شمالی

کدخبر: 509540
روز سه‌شنبه وزارت خارجه آمریکا گزارش سالانه خود درباره قاچاق انسان را به روز کرد که درباره رواج قاچاق انسان در سراسر جهان و پیشنهادهایی برای کشورهایی است که در این گزارش به آنها اشاره شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، وزارت خارجه کره‌شمالی امروز (چهارشنبه) اتهام‌زنی وزارت خارجه آمریکا را که در گزارشی مدعی دست‌ داشتن پیونگ‌یانگ در "قاچاق انسان" شده است، محکوم کرد.

وزارت خارجه کره شمالی همچنین این گزارش را "یاوه‌گویی مطلق" دانست و دولت آمریکا را بابت تاریخچه قاچاق انسان مورد عتاب قرار داد.

روز سه‌شنبه وزارت خارجه آمریکا گزارش سالانه خود درباره قاچاق انسان را به روز کرد که درباره رواج قاچاق انسان در سراسر جهان و پیشنهادهایی برای کشورهایی است که در این گزارش به آنها اشاره شده است.

در این گزارش تمامی کشورها در چهار بخش طبقه‌بندی شده‌اند که طبقه‌بندی آنها از کشورهایی شروع می‌شود که اقدامات بیشتری را علیه قاچاق انسان انجام داده‌اند تا آنهایی که قاچاق انسان را تسهیل می‌کنند، مرتکب می‌شوند یا این روند را ممکن می‌سازند.

این گزارش به یازده کشور از جمله کره‌شمالی، افغانستان، چین، روسیه و سوریه اتهام داشتن "سیاست یا الگوی" قاچاق انسان، قاچاق در برنامه‌های دولتی یا کار اجباری در بخش‌های وابسته به دولت زده است.

این گزارش همچنین دولت پیونگ‌یانگ را به سوءاستفاده از نیروی کار به عنوان بخشی از سیستم سرکوب سیاسی و سیستم قطب اقتصادی از طریق زندان و اردوگاه‌های کار اجباری، بسیج گسترده و کار در خارج از کشور متهم کرده است.

در واکنش به این اتهام‌زنی‌ها، وزارت خارجه کره شمالی همچنین اعلام کرد که آمریکا باید نخست خودش را در بوته آزمون قرار دهد پیش از آنکه در امور داخلی دیگر کشورها دخالت کرده و تلاش کند تا عیب‌هایش را بپوشاند چون قاچاق انسان یک بیماری غیرقابل درمان است که در صدها سالی که از تشکیل آمریکا می‌گذرد، در این کشور وجود داشته است.

این وزارتخانه همچنین در ادامه بیانیه خود آورده است: آمریکا که هنوز هم از همان تاریخچه و سابقه کثیف قاچاق انسان خود تبعیت می‌کند، این گزارش را هر ساله منتشر و اوضاع قاچاق انسان را در دیگر کشورها ارزیابی می‌کند که این گزارشی کاملا یاوه‌گویی و توهین به حقوق بشر است.

در این بیانیه همچنین به مرگ دست‌کم ۵۰ مهاجر غیرقانونی اشاره شده که پس از رها شدن در داخل یک کامیون در نزدیکی شهر "سن آنتونیو" تگزاس، آن هم در گرمای طاقت‌فرسا جان باختند و بیان داشته که از ۱۵۲۵ تا ۱۸۶۶، ۱۲.۵ میلیون آفریقایی در آمریکا به بردگی برده شدند.