شهرخبر

ابراهیمی: ابقای اسکوچیچ عاقلانه بود/ بازیکنان نباید در مسائل فنی دخالت کنند

ابراهیمی: ابقای اسکوچیچ عاقلانه بود/ بازیکنان نباید در مسائل فنی دخالت کنند

پیشکسوت فوتبال گفت: حمایت از اسکوچیچ و ابقای او تصمیم کاملاً درستی بود.

ناصر ابراهیمی، پیشکسوت فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به اتفاقات اخیر برای تیم ملی اظهار داشت: یکی از مهمترین عوامل نابسامانی ها عدم ثبات مدیریتی در فدراسیون، باشگاه ها و سراسر فوتبال ایران است. متاسفانه عدم ثبات مدیریت در ارکان اصلی فوتبال باعث شده برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت برای فوتبال شکل نگیرد و با مشکلات زیادی روبرو شود.

وی در ادامه با اشاره به لزوم مشخص شدن تکلیف ریاست فدراسیون تصریح کرد: امیدوارم فردی لایق و کاربلد در نهایت ریاست فدراسیون فوتبال را به دست بگیرد. اصلح ترین گزینه برای این مسئولیت انتخاب شود تا در سالی که تیم ملی بازی های مهم جام جهانی قطر و متعاقب آن جام ملت های آسیا را نیز در پیش دارد ثبات و آرامش به فدراسیون و فوتبال ایران بازگردد. 

مربی پیشین تیم ملی درباره مسائلی هم که در تیم ملی رخ داد افزود: بازیکن به هیچ وجه حق ندارد برای مربی و فدراسیون تعیین تکلیف کند، می‌خواهد این بازیکن ستاره تیم باشد یا بازیکن نیمکت نشین. باید تابع کادر فنی و تصمیمات مدیریت فوتبال باشد. بازیکنی مثل طارمی را دوست دارم و فوتبالش را قبول دارم اما نه او و نه هیچ بازیکن دیگری حق ندارد در این گونه مسائل دخالت کرده و تصمیم گیری کند.

ابراهیمی درباره ابقای دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی در جام جهانی گفت: در شرایط فعلی حمایت از اسکوچیچ و ابقای او تصمیم کاملاً درستی بود. انتخاب مربی جدید در شرایط فعلی تصمیم خوبی نبود و مربی جدید نمی‌توانست در زمان کوتاه کاری از پیش ببرد. این تصمیم عاقلانه ترین تصمیم برای تیم ملی بود. شنیده‌ام برخی مربیان داخلی از جمله علی دایی هم پیشنهاد حضور در تیم ملی را داشتند که به نظرم دایی عاقلانه ترین تصمیم را گرفت که این پیشنهاد را قبول نکرد.

55

وی توصیه‌ای به دراگان داشت و خاطرنشان کرد: اسکوچیچ باید با تمام قوا کارش را ادامه دهد و بدون کینه و انتقام از بازیکن یا شخص خاصی بهترین شرایط را برای تیم رقم بزند؛ انگار نه انگار اتفاقی افتاده و به این اتفاقات اخیر پایان بدهد.

ابراهیمی گفت: تیم ملی می‌تواند شانس زیادی برای حضور در دور دوم جام جهانی داشته باشد و باید همه عوامل فوتبال کشورمان دست به دست هم داده و با اتحاد و همبستگی بالا کمک کنند تا صعود تاریخی برای ایران مرحله دوم جام جهانی رقم بخورد.

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام