شهرخبر

گزارش امیرعبداللهیان از امضای سند برنامه جامع همکاری بلندمدت ایران و ترکیه

گزارش امیرعبداللهیان از امضای سند برنامه جامع همکاری بلندمدت ایران و ‌ ترکیه

وزیر امور خارجه با اشاره به امضای سند برنامه جامع همکاری بلندمدت ایران و ‌ترکیه در تهران عنوان کرد: مساعی مشترک برای تحقق عملی اهداف این سند، باعث جهش در مناسبات ایران و ترکیه خواهد شد.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امشب (سه شنبه) ۲۸ تیر ماه در توئیتی با اشاره به سفر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و برگزاری هفتمین اجلاس شورای عالی روابط ایران و ترکیه در تهران نوشت: امروز به همراه برادرم (مولود) چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه و در حضور روسای‌جمهور دو کشور، سند مهم «برنامه جامع همکاری بلندمدت ایران و ‌ ترکیه» را در تهران امضا کردیم.

وی افزود: مساعی مشترک برای تحقق عملی اهداف این سند، موجبات جهش در مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه را فراهم خواهد آورد.

گزارش امیرعبداللهیان از امضای سند برنامه جامع همکاری بلندمدت ایران و ترکیه

به گزارش مشرق، رجب طیب اردوغان برای نخستین بار در دولت سیزدهم و برای شرکت در هفتمین اجلاس شورای عالی روابط ایران و ترکیه و هفتمین نشست سران روند آستانه در ساعات پایانی دیشب به تهران آمد و امروز ضمن ملاقات با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و برگزاری هفتمین اجلاس شورای عالی روابط دو کشور با رهبر معظم انقلاب هم دیدار کرد.

اردوغان به همراه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در هفتمین نشست سران روند آستانه به میزبانی آیت‌الله رئیسی شرکت کرد.