شهرخبر

اعتراض انجمن‌های علوم سیاسی و روابط بین‌الملل به انتشار تقطیع شده‌ سخنان ظریف در یکی از خبرگزاری‌ها + نامه

اعتراض انجمن‌های علوم سیاسی و روابط بین‌الملل به انتشار تقطیع شده‌ سخنان ظریف در یکی از خبرگزاری‌ها + نامه

جماران نوشت : دربیانیه ۱۰ انجمن آمده است : برخوردهای این چنینی با ساحت علمی و دانشگاهی کشور، نهایتا منجر به از بین رفتن راه تعامل و گفتگو و البته بسته شدن باب برگزاری چنین نشست‌های هم‌اندیشی و همفکری می‌شود.

انجمن‌ها و کانون‌های علمی علوم سیاسی و روابط بین‌الملل در واکنش به انتشار تقطیع‌شده اظهارات محمدجواد ظریف در یکی از خبرگزاری‌ها بیانیه ای صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در روزهای اخیر و پس از این دیدارها شاهد برخی بی‌اخلاقی‌های رسانه‌ای و هجمه‌هایی علیه آقای دکتر ظریف بوده‌ایم.

تقطیع و برداشت گزینشی از نشستی علمی چندساعته که به صورت خصوصی و صمیمانه با جمعی از دانشجویان و اساتید رشته علوم سیاسی و روابط بین‌الملل برگزار شده صورت گرفته. این نشست‌ها بدون هیچ جنبه سیاسی، صرفا رویکردی علمی و آکادمیک نسبت به تحولات اخیر جهان و حوزه بین‌الملل برگزار می‌شود.

برخوردهای این چنینی با ساحت علمی و دانشگاهی کشور، نهایتا منجر به از بین رفتن راه تعامل و گفتگو و البته بسته شدن باب برگزاری چنین نشست‌های هم‌اندیشی و همفکری می‌شود. آسیب و لطمه فقدان این جلسات و گفتمان‌های علمی نهایتا متوجه جامعه و سیستم سیاستگذاری و تصمیم‌گیری کشور خواهد شد.

خدمات و فعالیت‌های جناب دکتر ظریف نیز در عرصه ملی و فراملی قابل چشم‌پوشی نبوده و همواره مورد تایید و تقدیر شخصیت‌های ملی و بین المللی از جمله رهبر معظم انقلاب بوده است.

اعتراض به تقطیع مصاحبه ظریف

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰