شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#اروپا

ترس گازی اروپا و زمستان شدید در انتظار چشم رنگی ها و مو بورها

ترس گازی اروپا و زمستان شدید در انتظار چشم رنگی ها و مو بورها

روسیه بمدت ده روز و به بهانه تعمیرات و اما احتمالا برای کاهش ذخایر گازی آلمان برای زمستان آتی قطع کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، ارسال گاز از روسیه به اروپا از امروز دوشنبه ساعت  ۰۴:۰۰ بامداد به وقت محلی قطع شده است.

گفته می‌شود هر دو خط لوله گاز (نورد استریم ۱ و ۲) به منظور تعمیر و نگهداری از جمله آزمایش قطعات مکانیکی و سامانه‌های اتوماسیون متوقف شده‌اند. انتظار می‌رود تعمیر و نگهداری این خطوط لوله از تاریخ ۱۱ تا ۱۲ ژوئیه (۲۰ تا ۲۱ تیر) انجام شود.

پیش از این، شرکت روسی گازپروم مجبور شده‌ بود به دلیل تاخیر در تعمیر و نگهداری توربین‌ها از سوی شرکت‌های آلمانی و کانادایی، عرضه گاز نورد استریم ۱ خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. این امر اروپایی‌ها را مجبور کرد تا از حجم ذخایر گازی که برای فصل سرما کنار گذاشته می‌شود استفاده کنند و حتی برخی کشورهای اروپایی به فکر بازگشت به تولید زغال سنگ هستند.

مسکو بارها هشدار داده‌است که تاخیرهای بیشتر می تواند منجر به توقف کامل جریان گاز از طریق این خط لوله شود.

اروپا در ماه‌های گذشته به دلیل بحران سوخت ناشی از تحریم‌ها علیه روسیه، با افزایش سرسام‌آور بهای گاز روبرو شده‌است. به گفته مقام های آلمانی، تاسیسات ذخیره‌سازی گاز این کشور در حال حاضر ۶۱ درصد است که کمتر از حد معمول برای این فصل بشمار می‌رود و در صورت توقف صادرات گاز روسیه، این کشور تنها برای دو ماه گاز کافی خواهد داشت.

آلمانی ها می‎ترسند بعد از پایان این مدت باز هم اتصال گاز به تعویق بیافتد. اروپایی‌ها ‎۴۰ درصد گاز خود را از روسیه خریداری می‎کنند و می‌دانند که زمستان سخت و بسیار سردی در انتظار شهروندانشان خواهد بود.

انتهای پیام