شهرخبر
پیام یک استقلالی برای وریا غفوری : وریا جان! شرمنده زورمان نرسید حفظت کنیم

صدآنلاین : پیشکسوت استقلال گفت: حالا که دیگر قرار نبود با وریا غفوری همکاری صورت بگیرد ای‌کاش با برگزاری یک مراسم شیک و درخور شخصیت این بازیکن با تعصب جدایی اش از استقلال را به شکل رسمی اعلام می‌کردند.

به گزارش صدآنلاین علی چینی، مربی و بازیکن اسبق استقلال  درباره شروع تمرینات استقلال، جدایی وریا غفوری از این تیم و صحبتهای جنجالی حسن عباسی درباره فوتبالیست‌ها اظهاراتی را مطرح کرد.

نظرتان در رابطه با شروع تمرینات استقلال چیست؟

من گفته بودم که جای هیچ نگرانی نیست و تیم استقلال روز به روز به شرایط خوب خودش نزدیکتر میشود. با تکمیل شدن کادر بازیکنان دیدیم که این تیم تقریبا با همه نفراتش تمرین کرد. یکی دو بازیکن کلیدی دیگر هم بگیریم دیگر تمام است. به همین خاطر از هواداران می‌خواهم ذهنیت نگران کننده ای را و به استقلال نداشته باشند.

فکر می‌کنید استقلال بتواند در این مدت زمان اندک بدنسازی کافی را انجام دهد؟

قطعاً این اتفاق می‌افتد. امروزه بدنسازی به شکل حرفه ای تغییر شکل داده و می‌توان ظرف ۲۰ تا ۲۵ روز تیم را با یک پکیج حرفه ای بدنسازی آماده ورود به مسابقات کرد .کادر فنی استقلال جزو خوب‌های اروپا هستند و قطعاً این هم مشکلی برای استقلال ایجاد نخواهد کرد.

نظرتان در رابطه با لیگ برتر پیش رو و وضعیت استقلال چیست؟

قطعاً لیگ سختی پیش روی استقلال خواهد بود. اما استقلال ساخته شده برای کارهای سخت و یاد گرفته که در چنین مواقعی محکم تر وارد مسابقات شود.

وریاجان! شرمنده زورمان نرسید حفظت کنیم/ به عباسی می گویم بار آخرت باشد اسم فوتبال و فوتبالیست را به دهانت آوردی!

جدایی وریا غفوری از استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

واقعاً حیف شد که وریا از استقلال رفت! خیلی خیلی حیف شد! من به شخصه از او حمایت کردم ولی باید بگویم که وریاجان شرمنده ایم که زورمان نرسید در استقلال حفظت کنیم. تو تا همیشه در یاد و قلبمان خواهی بود. مثل ناصر حجازی، مثل منصور پورحیدری و آنهایی که با پیراهن آبی استقلال هرگز از یاد هواداران بیرون نخواهند رفت.

شنیدید که محمد مومنی عضو هیئت مدیره استقلال درباره جدایی وریا شرایط سنی او و رسیدن به روزهای پایانی فوتبالش را دلیل این موضوع عنوان کرد؟

این هم می‌تواند دلیل درستی برای جدایی باشد اما کاش برای جدایی وریا غفوری یک مراسم شیک و درخور او ترتیب می‌دادند تا خداحافظی بازیکن متعصب و کاپیتان استقلال در شرایط بهتری اتفاق بیفتد.

درباره اظهارات جنجالی حسن عباسی که فوتبالی‌ها را زیر سوال برده بود صحبتی دارید؟

قبل از هر صحبتی میخواستم از آنهایی که میکروفون به او می‌دهند خواهش کنم قبل از شروع سخنرانی‌هایش مثل فوتبالیست‌ها که قبل بازی از آنها تست دوپینگ می‌گیرند از عباسی هم تست بگیرند تا مشخص شود چطور این حرف‌ها را به زبان می‌آورد. چون آدم عادی یک مرتبه به این شکل به یک جامعه بزرگ ورزشی توهین نمی‌کند و هر چه لایق خودش است را به آنها نسبت نمی‌دهد.

وریاجان! شرمنده زورمان نرسید حفظت کنیم/ به عباسی می گویم بار آخرت باشد اسم فوتبال و فوتبالیست را به دهانت آوردی!

به نظر شما این فرد چرا در رابطه با پوشش نوامیس فوتبالیست‌ها اظهار نظر کرد؟

اصلاً به او ربطی ندارد که ناموس من با چه پوششی در اجتماع زندگی می‌کند. برای من مهم ذات نوامیس و خانواده ام است. ذات انسان اگر بد باشد با هر شرایطی بد است. اگر چنین ذهنیتی وجود داشته باشد خیلی از مسائل در رابطه با بحث پوشش حل و فصل می‌شود. ولی من باز هم تاکید می‌کنم که از این عباسی قبل از شروع سخنرانی‌هایش تست بگیرند.

صحبتی در همین باره باقی مانده است؟

می‌خواستم به این فرد که نمی‌خواهم از واژه آقا درباره اش استفاده کنم بگویم؛ عباسی! می‌دانی فوتبالیست‌های مثل علی دایی، علی کریمی، امیر قلعه نویی و امثال آنها که امروز بنز و مازراتی سوار می‌شوند چه سختی‌هایی در طول دوران فوتبال شان تحمل کردند؟ چه مصدومیت‌هایی داشته اند تا سر یک ملت را گرم کنند؟ خبر داری که فوتبالیست‌ها زندانی آزاد می‌کنند؟ خبر داری که کارخانه‌های ورشکسته شده را می‌خرند تا ۳۰۰ خانواده به فقر و فلاکت دچار نشوند؟ تو تا به حال برای نوعروس‌ها جهیزیه تهیه کرده‌ای که صدایت را کلفت می‌کنی؟ تا به حال برای بچه‌های کار قدمی‌برداشته ای؟ می‌دانی فوتبالیست‌ها در این قبیل موارد چه زحماتی می‌کشند و چه هزینه‌هایی می‌کنند؟ اما شاید فقط بعضی از آنها رسانه‌ای شود. بار آخرت باشد اسم فوتبال و فوتبالیست‌ها را به زبان آوردی.