شهرخبر

وزیر اطلاعات با بیان این که دشمن در جنگ تحریم و به کارگیری انواع توطئه ها علیه ملت ایران شکست خورده است گفت: گسترش نارضایتی ها و نا امید سازی مردم از اهداف دشمن است و افزایش امید در جامعه با تلاش های جهادی دولتمردان موجب رضایت و همراهی مردم شده است.

وزرات اطلاعات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات دولت مردمی سیزدهم در همایش رؤسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تبریک ماه مبارک ذی الحجه گفت: امیدوارم به برکت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام، همه ما بتوانیم از فرصت معنوی این ماه استفاده کنیم.
 
وی در جمع مدیران و رؤسای دفاتر استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به این که در حال حاضر با شرایط حساسی در کشور مواجه هستیم، گفت: فرصت مناسبی برای همفکری، همدلی و همراهی سران همه قوا و دستگاههای مختلف در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی فراهم شده است.
 
حجت الاسلام والمسلمین خطیب افزود: در این شرایط، انتظارات و توقعاتی در جهت تحول و جهش افتصادی برای پیشرفت کشور به وجود آمده که در سایه وحدت و همراهی مسئولان و مردم و لطف و عنایت الهی به دست می آید.
 
وی تصریح کرد: قطعا، دشمن این شرایط را نمی پسندد، چرا که بیش از ۴۰ سال است ، به شکل های مختلف، علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توطئه و فتنه کرده است و در قالب کودتا، جنگ، تحریم ، فتنه و تهاجم فرهنگی و اشکال مختلف، به کشور ضربه زده است ولی هیچ گاه موفق نشده و تجربیات زیادی از شکست در برابر ملت ایران دارد.
 
وی یادآور شد: هم اکنون ده ها سرویس اطلاعاتی فعال علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و بودجه این سرویس های اطلاعاتی از بودجه کل کشور ما بیشتر است.
 
حجت الاسلام والمسلمین خطیب تاکید کرد: دشمنان معتقدند و اعتراف می کنند که کشور ایران اسلامی، امروز از استحکام و اقتدار و ثبات برخوردار است و اقدامات دشمن در جهت جلوگیری از گسترش و فراگیری انقلاب در منطقه و مهار آن است.
 
وزیر اطلاعات ادامه داد: بنابراین دشمنان راه و روش جدیدی را در پیش گرفته اند و قصد دارند، شرایطی را ایجاد کنند تا اقتدار کشور  را ، با گسترش نارضایتی و ناامید کردن مردم نسبت به کارآمدی نظام مخدوش کنند.
 
وی با اشاره به طرح آبراهام و سفر اخیر بایدن به منطقه گفت: این اقدامات صرفا یک سخنرانی و توافق نیست، بلکه به معنای تلاش برای بازگشت رسمی آمریکا با محوریت رژیم صهیونیستی به منطقه است.

وزیر اطلاعات در ادامه اظهار داشت: اکنون که یک دولت انقلابی و مردمی، تصمیم به ایجاد تحولات اساسی در حوزه اقتصاد گرفته است، دشمن تصمیم دارد با برنامه ریزی و تلاش مضاعف، مسائل اقتصادی کشور را امنیتی کرده و به دنبال سوء استفاده از مطالبات انباشته شده مردم است.

وی با اشاره به اهمیت جهاد تبیین در جلوگیری از مخدوش کردن امنیت روانی مردم و مقابله با جنگ رسانه ای گفت: علیرغم همه فشارهای اقتصادی و معیشتی، بر اساس نظرسنجی های انجام شده در داخل و خارج ازکشور و بر اساس اعلام سازمان های معتبر جهانی، مردم ایران به آینده امیدوارند و این امر یکی از نقاط قوتی است که باید از آن بهره برد و افقی را ایجاد کرد، تا این نقشه و توطئه دشمن نیز با شکست مواجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب گفت: دشمن از بیرون و خارج از مرزهای کشور، با اقدام به ترور، تخریب و جنگ سایبری، شرایطی را فراهم کرده تا با تحریک جامعه و افزایش سطح نارضایتی در میان مردم در جهت عدم موفقیت دولت و نظام تلاش کنند.

وی با اشاره به تلاش دشمن جهت مخدوش کردن امنیت روانی مردم جامعه گفت: یکی از اقداماتی که دولت  با جدیّت به آن توجه دارد، این است که تلاش دشمن در مخدوش کردن امنیت روانی جامعه را خنثی کند و یکی از شعارهای اصلی این دولت، مبارزه با فساد است و یکی از گلوگاه های اصلی فساد، رانت های کلانی است که با توجیه خدمت و مبارزه با تورم، در قالب ارز ترجیحی و سایر تسهیلات، در اختیار افراد خاصی قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب تاکید کرد: باید با جدیت و قاطعیت با این رانت خواران مقابله کرد. این دولت با شجاعت و شهامت اقدامات عملی را در این خصوص انجام داده و به لطف الهی و همراهی و صبر مردم ، به این مسیر ادامه می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص وظایف و ماموریت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: بنابر حکم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) چند وظیفه مهم بر عهده این شورا گذاشته شده است که می توان از این بستر در جهت جهاد تبیین، بیان واقعیت های تاریخی، پیشگیری از تحریف انقلاب و  جلوگیری از جا به جایی ظالم و مظلوم استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خطیب اظهار داشت: بخش اعظمی از ماموریت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، جهاد تبیین است. برنامه ریزی و طراحی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و هدایت دستگاه ها  فرهنگی به نحوی باشد که آحاد جامعه نسبت به واقعیت های صحیح، شناخت پیدا کرده و از جنایات و توطئه دشمنان، آگاه شده و نسبت به آن حساس شوند. در این صورت قدم بزرگی در راستای جهاد تبیین برداشته شده است.

وی افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ضمن تعظیم و پاسداشت مناسبت ها، به تبیین حوادثی که بر این نظام گذشته است، نیز توجه داشته باشد و اشکال مختلف و ابزارهای گوناگونی را که دشمنان علیه نظام و ملت ایران به کار برده است برای مردم تشریح کند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: مجموعه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به آنچه در حکم مقام معظم رهبری در جهت مردمی کردن مراسم، چابک سازی مجموعه، طراوت و تازگی بخشیدن و ایجاد خلاقیت و نوآوری در برگزاری مراسم آمده است، توجه خاص داشته و برای عملیاتی کردن و اجرایی کردن آن تلاش می نماید.