شهرخبر

واکنش چین به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

کدخبر: 506958
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران گفت: چین همواره با تحریم‌های یکجانبه که غیرقانونی و غیرقابل توجیه هستند و با دست‌درازی‌های قضائی آمریکا مخالف بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اقدام آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید علیه تسهیل انتقال و فروش نفت ایران خواستار حمایت از همکاری‌های قانونی پکن و تهران شد.

سخنگوی وزارت خارجه چین درباره تحریم‌های آمریکا که چهارشنبه علیه ایران اعمال شد گفت: چین همواره با تحریم‌های یکجانبه که غیرقانونی و غیرقابل توجیه هستند و با دست‌درازی‌های قضائی آمریکا مخالف بوده است.

وی ادامه داد: ما از طرف آمریکایی می‌خواهیم که رویه نادرست توسل به تحریم‌ها در هر مرحله را کنار بگذارد و به مذاکرات برای ازسرگیری پایبندی به برجام کمک کند. جامعه بین المللی از جمله چین در چارچوب قوانین بین المللی با ایران همکاری نرمال داشته است. این منطقی و قانونی است بدون اینکه به شخص ثالث آسیبی وارد کند و شایسته احترام و حمایت است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه چهارشنبه اعلام کرد شبکه تجارت نفت و محصولات پتروشیمی ایران را در فهرست تحریمی SDN قرار داده است. در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا تصریح شده اسامی 2 فرد، 13 شرکت و 2 نفت‌کش در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند.

معاون خزانه‌داری آمریکا بعد از اعلام این تحریم‌ها گفت: با آنکه ایالات متحده متعهد به دستیابی به توافقی با ایران برای بازگشت دوجانبه به برجام است ما از همه اختیارات تحریمی خود برای اجرای تحریم‌های مربوط به فروش نفت و محصولات پتروشیمی ایران استفاده خواهیم کرد.