شهرخبر

بهره برداری از بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد تا پایان دولت سیزدهم

بهره برداری از بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد تا پایان دولت سیزدهم

مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی بنیاد مستضعفان گفت: بلوک دوم نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن امیری، مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید رییس بنیاد مستضعفان از نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد از امضای تفاهم نامه بین بنیاد مستضعفان و وزارت نیرو برای راه اندازی فاز دوم این نیروگاه با ظرفیت 526 مگاوات خبر داد و افزود : بلوک دوم تاکنون 30 درصد پیشرفت ساختمانی دارد و تا پایان دولت سیزدهم به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه این بلوک شامل دو واحد گازی هر کدام به ظرفیت 183 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت 160 مگاوات است اظهار داشت: ظرفیت کل نیروگاه‌های استان لرستان 919 مگاوات است که نیروگاه خرم آباد با تولید 2 هزار و 242 مگاوات ساعت انرژی بعنوان بزرگترین نیروگاه این استان شناخته می شود.

امیری در ادامه با بیان اینکه هم اکنون نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد شامل دو واحد گازی 160 مگاواتی است خاطر نشان کرد: واحدهای گازی این نیروگاه با ظرفیت 320 مگاوات در پیک بار مصرف با تمام توان در مدار تولید هستند.

طبق اعلام هلدینگ برق و انرژی بنیاد مستضعفان، واحد بخار بلوک اول به ظرفیت 169 مگاوات نیز پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/