به گزارش اکوایران، بازار ارز تهران امروز سه شنبه 14 تیر ماه بر خلاف روز گذشته حرکت کرد. نرخ دلار در چهارمین روز هفته جاری  توانست مقدار کمی از افت روز گذشته را جبران کند. 

قیمت دلار امروز در تهران، سلیمانیه و هرات افزایش یافت. اسکناس آمریکایی امروز در تهران نزدیک به 500 تومان بالا رفت. در سلیمانیه هم نرخ دلار 300 تومان گران تر از دیروز معامله شد. در هرات  قیمت دلار 500 تومان صعود را تجربه کرد . 

قیمت دلار رسمی

قیمت دلار رسمی هم امروز مانند روز گذشته نوسان محدودی را ثبت کرد. نرخ دلار صرافی ملی امروز 27 هزار و 801 تومان بود که نسبت به دیروز 25 تومان رشد را نشان می دهد. قیمت دلار متشکل هم امروز 26 تومان از دیروز بالاتر بود و با 27 هزار و 664 تومان مبادله شد. 

افت قیمت سکه 

 قیمت اونس طلا  ظهر امروز در مقایسه با دیروز ثابت بود. این فلز گران بهای جهانی امروز در محدوده 1806 دلار معامله شد. در بازار داخلی ایران نیز قیمت طلا 18 عیار نسبت به روز پیش 4 هزار و 200 تومان رشد کرد و با 1 میلیون و 408 هزار و 300 تومان مبادله شد. 

قیمت سکه امروز با 50 هزار تومان رشد نسبت به روز گذشته آغاز به کار کرد  و با 15 میلیون و 400 هزار تومان معامله شد. در ادمه روند بازار امروز قیمت سکه نسبت به دیروز 150 هزار تومان ریزش کرد و به قیمت 15 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید.

حباب سکه 

با قیمت یاد شده حباب سکه در در محدوده 13 درصد بود و ارزش ذاتی سکه 13 میلیون و 350 هزار تومان بدست آمد که در مقایسه با قیمت نقدی آن در بازار تقریبا 1 میلیون و 700 هزار تومان اختلاف را نشان می‌دهد. 

از نظر فعالان بازار در صورتی که فلز گران بهای داخلی محدوده یاد شده را از دست دهد احتمال برگشت سکه به کانال 14 میلیون تومان تقویت خواهد شد. روز گذشته قیمت سکه برای ساعاتی  به کانال 14 میلیون تومان برگشت اما در ادامه معاملات نقدی دیروز دوباره وارد کانال 15 میلیون تومان شد . 

فعالان بازار می گفتند در شرایط کنونی برای بازیگران بازار سکه در مرحله اول محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اهمیت دارد. از نگاه تحلیل گران فنی در صورتی که سکه به بالای محدوده مقاومتی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود،‌ قدرت نمایی خریداران نیز در بازار بیشتر خواهد شد.