شهرخبر

مرتضی فنونی زاده:

استخدام بدنسازی اسپانیایی درست بود اما در مورد مربی گلرها حرف دارم!/ یحیی باید اولین عقاب آسیا را به پرسپولیس می آورد

تمرینات پرسپولیس با حضور دو مربی خارجی در ورزشگاه شهید کاظمی آغاز شد.

 استخدام بدنسازی اسپانیایی درست بود اما در مورد مربی گلرها حرف دارم!/ یحیی باید اولین عقاب آسیا را به پرسپولیس می آورد

خبرورزشی- مرتضی فنونی زاده اما نقطه نظرات جالبی درخصوص استخدام دو مربی خارجی به عنوان بدنساز و مربی گلرهای پرسپولیس دارد و...

در همین راستا خواندن تازه ترین صحبت های پیشکسوت پرسپولیس خالی از لطف نیست؛

تمرینات پرسپولیس استارت خورد. راستی شما چرا در اولین تمرین حضور نداشتید؟

( با خنده) از ما بهتران رفتند دیگر! ( بلافاصله ادامه می دهد) البته شوخی کردم. شما بنویسید من شهرستان بودم و نتوانستم کنار دوستان و همبازیانم باشم.

ترکیب کادرفنی پرسپولیس هم پس از جدایی حمید مطهری، داوود فنایی و مظاهر رحیم پور کاملا دگرگون شده است؟

بله، سید جلال حسینی اضافه شده و دو مربی خارجی که در مورد مربی گلر حرف دارم.

چه طور؟

من به شما می گویم مربی گلر ایرانی باشد بهتر است. از لحاظ فنی و به ویژه عاطفی می تواند به دروازه بان تیم نزدیک شود و یک گلری مثل علیرضا بیرانوند شاید اصلا نیازی به مربی خارجی نداشته باشد. حرف من این است حالا که پول به فوتبال آمده بهتر بود برای انتخاب مربی گلرها، یکی از پیشکسوتان دهه ۶۰ و اوایل ۷۰ را دعوت می کردیم.

مثلا چه کسی؟

وحید قلیچ یا بهروز سلطانی که بهروز سلطانی اولین عقاب آسیا بود. همه به اشتباه تصور می کنند اولین عقاب آسیا احمدرضا عابدزاده بوده است در حالی که این طور نیست. بهروز نه اینکه همبازی من باشد اما عقاب محوطه جریمه بود و هیچ کس نمی توانست با حضور او سر بزند. دروازه بان ملی پوشی که تجارب زیادی دارد و البته این نظر من است. باید به نظر یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی تیم احترام گذاشت.

په په مربی بدنساز چه طور؟

به شخصه با مربی بدنساز خارجی موافقم. ما فصل گذشته با مشکلات بدنی زیادی روبرو شدیم. از دقیقه ۶۰ بچه ها می افتادند و این اصلا جالب نبود. افت بدنی یک طرف و مصدومیت های گاه و بی گاه کمر تیم را شکست. من رزومه مربی بدنساز اسپانیایی را دیدم و متوجه شدم مربی با دانشی است. یک زمانی ما در پرسپولیس آقا ولی صالح نیا و پرویزخان کماسی را داشتیم که در تپه های داوودیه با ما کار می کردند.

اما خیلی ها هم معتقدند شاید آن تمرینات بدنسازی علمی نبوده باشد؟

نه موافق نیستم. اگر علمی نبود پرسپولیس همه تیم ها را بیچاره نمی کرد. موتور ما بازیکنان دهه ۶۰ تازه از دقیقه ۶۰ مسابقات روشن می شد. خیلی می دویدیم و علی آقا پروین هم همین را می خواست. همه بچه ها بدن های ساخته و پرداخته ای داشتند و حالا هم انتظار این است که پرسپولیس از لحاظ بدنی کم نیاورد. به نظرم در این مورد یحیی گل محمدی تصمیم بسیار درستی گرفت.

حالا گل محمدی باید یک دستیار به عنوان جانشین حمید مطهری انتخاب کند. نظر شما چیست؟

باید بپذیریم که فوتبال واقعا علم شده است. فصل گذشته انصافا نقش گابریل پین در قهرمانی استقلال مشهود بود. شنیده ام آقا یحیی هم دنبال مربی اسپانیایی یا پرتغالی است. من به حمید مطهری هم خسته نباشید می گویم و برای او آرزوی موفقیت در تیم خوب و دوست داشتنی نساجی مازندران را دارم. امیدوارم آقای گل محمدی بتواند یک مربی فنی و با شخصیت به پرسپولیس بیاورد تا انشالله جام قهرمانی را بالای سر ببریم.

با این تیم به قول همه کهکشانی خیلی شانس پرسپولیس بیشتر شده یا جمع کردن این همه ستاره دردسرهای بیشتری دارد؟

خرید بازیکن در تابستان عالی بوده و دست آقای درویش و گل محمدی درد نکند. این بازیکنان من و همه پرسپولیسی ها را امیدوار کرده اند و من به چشم دردسر به این ماجرا نگاه نمی کنم.