شهرخبر

منامه؛ شهری که دوباره میزبانی مسابقات کشتی را می‌گیرد؟

منامه؛ شهری که دوباره میزبانی مسابقات کشتی را می‌گیرد؟

مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جوانان آسیا در شهری برگزار می‌شود که برخلاف عربستانی که از برگزاری مسابقات کشتی انصراف داد، بار دیگر به دنبال گرفتن میزبانی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این روزها منامه میزبان مسابقات کشتی است، آنها ابتدا رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا را برگزار کردند و حالا طی روزهای 14 و 15 تیر ماه برگزارکننده پیکارهای کشتی فرنگی و آزاد جوانان هستند.

این برای اولین بار بود که شورای کشتی آسیا میزبانان تازه‌ای را برای رقابت‌های قاره‌ای انتخاب کرد؛ عربستان و بحرین. عربستان قرار بود مسابقات کشتی نوجوانان و امیدهای آسیا را میزبانی کند که از برگزاری این مسابقات انصراف داد اما بحرین خواست که این کار را به سرانجام برساند و به نظر می‌رسد آنها از برگزاری مسابقات کشتی خوش‌شان آمده و در آینده باز هم خواستار میزبانی مسابقات کشتی شوند. میهمانان بحرینی‌ها از میزبانی منامه نسبتا رضایت دارند و برخلاف اینکه این کشور سبقه‌ای در کشتی دنیا ندارد، اما شرایط برگزاری مسابقات رضایت‌بخش است.

کشتی‌گیران ایرانی که مثل هر سال کاندیداهای اصلی کسب قهرمانی مسابقات کشتی در سطح قاره آسیا هستند هم البته در منامه احساس غربت ندارند. هوای این شهر مثل شهرهای جنوبی ایران است و تغذیه نیز باب میل ایرانی‌ها.

تیم ملی فرنگی جوانان که روز گذشته (یکشنبه) راهی منامه شد، عصر دیروز تمرین سبکی را پشت سر گذاشت و از 14 تیر مسابقاتش را آغاز خواهد کرد.

 


انتهای پیام/