شهرخبر

ائتلاف دولت قانون در تدارک غافلگیری بزرگی در صحنه سیاسی عراق است! / نام نخست وزیر جدید عراق تا ساعاتی دیگر اعلام می شود؟

ائتلاف دولت قانون در تدارک غافلگیری بزرگی در صحنه سیاسی عراق است! / نام نخست وزیر جدید عراق تا ساعاتی دیگر اعلام می شود؟

یک رسانه عراقی از تدارک غافلگیری بزرگ توسط ائتلاف دولت قانون در رابطه با نام نخست وزیر بعدی عراق سخن گفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم وبگاه المعلومه به نقل از یکی از اعضای ائتلاف دولت قانون که رهبری آن را نوری المالکی به عهده دارد، اعلام کرد، نشست این ائتلاف امروز یک شنبه برگزار و قرار است نوری مالکی به عنوان نامزد تصدی نخست وزیری معرفی شود.

این رسانه عراقی به نقل محمد الصهیود نماینده مجلس عراق و عضو ائتلاف دولت قانون اعلام کرد، این ائتلاف نشست دوره‌ای خود را امروز با حضور رهبر آن نوری مالکی برگزار و در آن آخرین تحولات روند سیاسی و معیارهای تدوین شده توسط چارچوب هماهنگی جهت معرفی نخست وزیر را مورد بررسی قرار خواهد داد.

این نماینده مجلس عراق تاکید کرد: مرحله پیش رو مرحله‌ای بسیار مهم و سختی است و مالکی توانمندی و معیارهای پنجگانه‌ای که چارچوب هماهنگی برای انتخاب نخست وزیر قرار داده را دارد از اینرو مالکی تنها نامزد ائتلاف دولت قانون خواهد بود.

او افزود: نشست امروز بر نامزدی رهبرش نوری مالکی برای تصدی نخست وزیری عراق مجددا تاکید خواهد کرد.

به نوشته این پایگاه اطلاع رسانی عراقی، فاضل موات دیگر عضو ائتلاف دولت قانون پیش از این تاکید کرده بود، چارچوب هماهنگی به خوبی می‌داند که نوری مالکی رهبر ائتلاف دولت قانون مناسب‌‌ترین شخصیت برای برهه سختی است که کشور در حال گذر از آن است.

انتهای پیام/