شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#لیبی#سازمان ملل

نماینده ویژه سازمان ملل؛

شورش در لیبی غیر قابل قبول است

شورش در لیبی غیر قابل قبول است

نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی خواستار برقراری آرامش در این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور لیبی، یورش شب گذشته به پارلمان این کشور را غیر قابل قبول خواند.

«استفانی ویلیامز» روز شنبه مخالفت خود را با شورش و خرابکاری در لیبی اعلام کرد. این مقام سازمان ملل افزود: با یادآوری این مسئله که حق مردم برای تظاهرات مسالمت آمیز باید مورد احترام و قرار گیرد، گفت که شورش و اقدامات خرابکارانه از جمله یورش اواخر روز گذشته به مقر پارلمان در طبرق کاملاً غیرقابل قبول است.

ویلیامز ضمن دعوت معترضان به حفظ آرامش تاکید کرد که حکومت وحدت ملی باید در این باره رهبری مسئولانه را از خود نشان دهد.

اظهارات این مقام سازمان ملل در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته گروهی از تظاهرکنندگان در لیبی، که نسبت به وضعیت نامناسب معیشتی خود معترض بودند، به مقر پارلمان در طبرق یورش برده و آنجا را به آتش کشیدند.

لیبی از زمان اعتراضات سال ۲۰۱۱ که با حمایت ناتو منجر به سرنگونی معمر قذافی شد، در هرج و مرج به سر می برد.

چند روز پیش از این، آمریکا و کشورهای اروپایی آلمان، انگلیس، فرانسه و ایتالیا بیانیه مشترکی را درباره اوضاع لیبی صادر کردند. بر اساس این گزارش، آمریکا و چهار کشور اروپایی مذکور در این بیانیه با هرگونه اقدامی که به چندپارچگی در لیبی منجر شود اعلام مخالفت کردند. در این بیانیه آمده است: لیبی به دولتی یکپارچه نیاز دارد که قادر به حکومت و برگزاری انتخابات در سراسر این کشور باشد.