شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#عید قربان#عناوین#همزمان

عناوین روزهای دهه امامت و ولایت اعلام شد

عناوین روزهای دهه امامت و ولایت اعلام شد

همزمان با آغاز ماه ذی الحجه عناوین دهه امامت و ولایت که از عید قربان مصادف با ۱۹ تیرماه تا ۲۹ تیرماه ماه قرار گرفته است اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با آغاز ماه ذی الحجه عناوین دهه امامت و ولایت که از عید قربان تا غدیر قرار گرفته است اعلام شد.

بر همین اساس از یکشنبه ۱۹ تیر ماه لغایت ۲۹ تیرماه هر روز عنوان و با تبیین برنامه های خاصی عنوان شده است. بر همین اساس عناوین و فعالیتهای تبیینی در هر روز بدین شرح است:

یکشنبه ۱۹ تیر روز عید سعید قربان (آغاز دهه امامت و ولایت) به عنوان روز «توحید، بندگی و اطاعت» که در همین راستا «تبیین فلسفه امامت و ولایت»، «تبیین عبودیت، معنویت و اطاعت از ولایت از دیدگاه امیرالمومنین (ع)»، «بیان اهمیت و فلسفه برگزاری دهه امامت و لایت»، «اجرا و گسترش طرح یکشنبه‌های علوی» تاکید شده است.

دوشنبه ۲۰ تیر به عنوان روز «ولایت، ضامن تحقق گام دوم انقلاب» که در همین راستا «نقش ولایت در اقتدار نظام اسلامی»، «نقش ولایت در استحکام ساختار درونی و اقتدار بین المللی نظام»، «نقش غدیر و ولایت در ایجاد تمدن نوین اسلامی»، «تبیین عفاف و حجاب از منظر امیرالمومنین (ع)»، «تبیین سبک زندگی علوی و فاطمی» تاکید شده است.

سه شنبه ۲۱ تیر به عنوان روز «ولایت، عدالت و انتظار» که در همین راستا «تبیین نسبت غدیر و مهدویت»، «امیرالمومنین (ع) مظهر ولایت و امام زمان (ع) برپاکننده عدالت»، «تبیین مهدویت در خطبه غدیر»، «تبیین نقش انتظار در تحقق اهداف مقدس غدیر» تاکید شده است.

چهارشنبه ۲۲ تیر به عنوان روز «ولایت و مردم سالاری دینی» که در همین راستا «تبیین نقش مردم سالاری دینی در اسلام»، «تبیین وظایف متقابل حاکمیت و مردم از دیدگاه امیرالمومنین (ع)»، «تبیین وظایف اشاعه و گسترش فرهنگ ولایی و غدیری در بستر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی»، «مقایسه مردم سالاری دینی با سایر نظامات سیاسی و اجتماعی» تاکید شده است.

پنجشنبه ۲۳ تیر به عنوان «روز ایثار و دفاع از حریم ولایت» که در همین راستا «تبیین ضرورت مجاهدت در حفظ و گسترش حقیقت غدیر»، «تجلیل از شهدا و خانواده معظم شهدا به ویژه سادات شهید، شهدای مدافع حرم، جانبازان و آزادگان»، «تبیین تأثیر ایثار امیرالمومنین (ع) در ایجاد حکومت نبوی و وحدت اسلامی»، «تبیین نقش ایثار و فداکاری در حفظ غدیر در طول تاریخ اسلام» تاکید شده است.

جمعه ۲۴ تیر ولادت امام علی النقی الهادی (ع) به عنوان روز «ولایت، هدایت و عزت اسلامی» که در همین راستا «ترویج زیارت غدیریه امام هادی (ع)»، «تبیین مفاهیم فرازهای گرانسنگ زیارت جامعه کبیره»، «تبیین تعالیم و سیره امام هادی (ع)»تاکید شده است.

شنبه ۲۵ تیر به عنوان روز «ولایت محور و وحدت امت اسلامی» که در همین راستا «امیرالمومنین (ع)، محور وحدت امت اسلام»، «سیره امیرالمومنین (ع) در دستگیری از نیازمندان و محرومین»، «تبیین اهمیت و ضرورت وحدت ملی»، «امیرالمومنین (ع) و ولایت در منابع شیعی و اهل سنت» تاکید شده است.

یکشنبه ۲۶ تیر به عنوان روز «ولایت، بصیرت، استکبارستیزی» که در همین راستا «نقش اعتقادات دینی و مذهبی ملت ایران در پیروزی انقلاب اسلامی»، «تبیین نقش بصیرت در ولایت پذیری»، «تبیین نقش بصیرت در شناخت دشمن و مقابله با آن»، «تبیین نقش ولایت و امامت در مقاومت اسلامی و مقابله با استکبار»، «اجرا و گسترش طرح یکشنبه‌های علوی» تاکید شده است.

دوشنبه ۲۷ عید سعید غدیر به عنوان «روز غدیر، امامت و ولایت» که در همین راستا «افزایش معرفت جامعه نسبت به غدیر»، «تبیین فلسفه غدیر»، «ترویج آداب و سنن غدیر»، «تبیین آموزه‌های غدیر به عنوان نیاز امروز و فردای جوامع بشری» تاکید شده است.

سه شنبه ۲۸ تیر به عنوان روز «قرآن و عترت» که در همین راستا «تبیین ولایت در قرآن کریم و روایات»، «تبیین پیوند ناگسستنی قرآن و اهل بیت (ع)»، «قرآن و عترت در خطبه غدیر» تاکید شده است.

چهارشنبه ۲۹ تیر ولادت امام موسی الکاظم (ع) که در همین راستا «تبیین سیره امام موسی الکاظم (ع)»، «تبیین فضائل و تعالیم امام موسی الکاظم (ع)»تاکید شده است.