شهرخبر

قهرمان جدید المپیک به حلقه‌های المپیکی خانه کشتی اضافه می‌شود

قهرمان جدید المپیک به حلقه‌های المپیکی خانه کشتی اضافه می‌شود

عکس کمیل قاسمی در میان حلقه‌های قهرمانان ادوار گذشته کشتی در بازی‌های المپیک که در خانه کشتی نصب شده اضافه خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سفر اخیر وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک به سوئیس،  مدال طلای سنگین وزن کشتی آزاد بازی‌های المپیک 2012 لندن در اختیار سید رضا صالحی امیری قرار گرفت تا در اختیار صاحب جدید آن قرار بگیرد.

پیش از این کمیل قاسمی در المپیک لندن به مدال برنز رسیده بود که در پی دوپینگ نفرات اول و دوم،  مدال طلای وزن 125 کیلوگرم المپیک 2012 مشترکا به کشتی‌گیر کشورمان و بلال ماخوف روس رسید.

در حالیکه قاسمی از مدت‌ها قبل برنزش را تحویل کمیته ملی المپیک داده بود، سرانجام مدال طلا به مسئولان ورزش کشورمان تحویل داده شد و قرار است طی مراسمی به این قهرمان تحویل داده شود.

فدراسیون کشتی از سال گذشته کاشی‌های مربوط به عکس کمیل قاسمی را تهیه کرده و با توجه به اهدای مدال به قاسمی، به زودی این عکس به جمع طلایی‌های پیشین المپیک اضافه خواهد شد.

پیش از این امامعلی حبیبی و غلامرضا تختی در المپیک 1956 ملبورن، عبدالله موحد در المپیک 1968 مکزیکوسیتی، رسول خادم در المپیک 1996 آتلانتا،  علیرضا دبیر در المپیک 2000 سیدنی، حمید سوریان، امید نوروزی و قاسم رضایی در المپیک 2012 لندن، حسن یزدانی در المپیک 2016 ریو و محمدرضا گرایی در المپیک 2020 توکیو طلایی شده بودند که مدال طلای کمیل قاسمی به آنها اضافه شد و عکسش در قاب طلایی‌های کشتی ایران در خانه کشتی اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/