شهرخبر

قوه قضائیه درباره منتشر نشدن "روزنامه حمایت" توضیح داد؛ این شرایط موقتی است!

قوه قضائیه درباره منتشر نشدن "روزنامه حمایت" توضیح داد؛ این شرایط موقتی است!

مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد؛ "روزنامه حمایت" در اولین فرصت ممکن با رویکردهای تحولی و شکل جدید و بدیع به عرصه مطبوعاتی کشور بازخواهد گشت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مرکز رسانه قوه قضائیه و صاحب امتیاز "روزنامه حمایت" اعلام کرد: به اطلاع تمامی مخاطبین و همراهان عزیز و همچنین نخبگان و جامعه مطبوعاتی کشور می‌رساند، اکنون و پس از سال‌ها از انتشار "روزنامه حمایت" که با هدف مهمِ تقویت ارتباط اجتماعی و رسانه‌ای قوه قضائیه با اقشار مختلف مردم و نخبگان، تأسیس و شروع به فعالیت کرد، احساس و ادراک می‌شود این روزنامه نیز به تناسب رویکردهای تحولی در عدلیه، از جهات مختلفی نیازمند تحول و تعالی و تغییر است.

از سوی دیگر "روزنامه حمایت" مانند بسیاری از رسانه‌های مکتوب دیگر در طول سالیان گذشته همواره با مشکلات متعدد و نفس‌گیر اقتصادی و مالی دست و پنجه نرم کرده و تنگناهای سختی را پشت سرگذاشته و بر همین اساس جایگاه آن علیرغم تمام زحمات و تلاش‌های بی‌شائبه‌ای که توسط مدیران و خبرنگاران عزیز آن انجام شده است، در تراز رسانه هم‌سو و هم‌وزن با دوران تحول و تعالی قوه قضائیه نیست.

فضای رسانه‌ای کشور

از آن جایی که معتقدیم در شرایط سخت اقتصادی فعلی، رسانه‌ها نباید با بودجه‌های عمومی و دولتی اداره شوند و باید به مدل‌ها و روش‌های مدیریتی و اقتصادی خودکفا و مستقلی برسند و با توجه به این که بر این باوریم، رسانه منسوب به دستگاه قضائی باید متناسب با شرایط عمومی و کلی عدلیه و فضای رسانه‌ای کشور قدرت تأثیرگذاری و ارتباط فعال و زنده با مخاطبین خود را داشته باشد، روند انتشار این روزنامه را به صورت موقت متوقف کرده و تلاش خواهیم کرد در دوره تعلیق و عدم انتشار، تمام توان خود را به کار گیریم تا بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق، روزنامه‌ای با نام، محتوا، رویکردها و البته شکل و قالب جدید و جذاب را به خوانندگان معزز، جامعه شریف حقوقی و قضائی کشور و اصحاب رسانه تقدیم کنیم.

قابل ذکر است؛ علیرغم اینکه این تصمیم مدیریتی از چندماه پیش اخذ شده بود اما اجرای آن به دلیل رعایت تمام جوانب امر و با این ملاحظه مهم که موعد قرارداد همکاران عزیزِ شاغل در "روزنامه حمایت" به پایان برسد به تعویق افتاد.

رویکردی جدید

اکنون که زمان قرارداد تمام همکاران و خبرنگاران عزیز به پایان رسیده و هفته گرامیداشت قوه قضائیه را نیز پشت سرگذاشته‌ایم، با استعانت از خداوند متعال و امید به بازگشتی مؤثر و مفید این تصمیم اجرایی خواهد شد و علاوه بر اینکه در حال حاضر از خدمات و تخصص تعدادی از همکاران "روزنامه حمایت" در مرکز رسانه قوه قضائیه بهره خواهیم برد، امیدواریم به محض انتشار مجدد روزنامه توفیق داشته باشیم همکاری مشترک با سایر خبرنگاران و همکاران عزیز را نیز از سر بگیریم.

از مخاطبین و همراهان گرامی که در طول سالیان گذشته همراه و پشتیبان "روزنامه حمایت" و باعث دلگرمی تحریریه و مدیریت این رسانه بوده‌اند و همچنین از تمام خبرنگارانی که در این روزنامه قلمی زدند و خدمتی کردند، صمیمانه و متواضعانه تشکر و قدردانی کرده و طلب دعای خیر داریم.

پذیرای پیشنهادات

در پایان از تمامی مخاطبین، فرهیختگان و نخبگان، همکاران دستگاه قضائی و اصحاب رسانه درخواست داریم نظرات و پیشنهادات خود در خصوص نام جدید، محتوا، رویکردها و شکل و قالب روزنامه را با مرکز رسانه قوه قضائیه در میان بگذارند.

به فضل و توفیق الهی این روزنامه در اولین فرصت ممکن با رویکردهای تحولی مهمی به عرصه مطبوعاتی و رسانه‌ای کشور بازخواهد گشت و تلاش خواهد کرد؛ مؤثرتر از قبل به وظیفه مهم ارتباط میان دستگاه قضائی و مردم و نخبگان عمل کند.

انتهای پیام/