شهرخبر

اهدای ۴۶۷ فقره کمک هزینه ازدواج به مددجویان تهرانی

اهدای 467 فقره کمک هزینه ازدواج به مددجویان تهرانی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان تهران از اهدای 467 فقره کمک هزینه ازدواج به مناسبت سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ جهانبخش مرادی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با تبریک یکم ذیحجه، سالروز ازدواج حضرت فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع)، اظهار کرد: کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت یکی از رسالت‌های کمیته امداد است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با اشاره به برنامه‌های این نهاد همزمان با روز ملی ازدواج،افزود: اهدای بسته‌های جهیزیه و کمک هزینه ازدواج، انجام مشاوره‌های فردی ازدواج به صورت تلفنی و حضوری، برگزاری مسابقات فرهنگی و اعطای هدایای فرهنگی به زوجین تحت حمایت و تقدیر از خیرین فعال در حوزه ازدواج از برنامه‌های این نهاد به مناسبت این ایام است.

وی ادامه داد: تجلیل از زوج‌های جوان دارای مهریه پایین و ارزش گذاری بر این امر پسندیده، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی در خصوص کسب مهارت های زندگی و همسرداری برپایه سبک زندگی اسلامی و  پرداخت تسهیلات به زوجین جوان متقاضی دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از دیگر خدمات این نهاد به مناسبت این ایام است.

مرادی با اشاره به ارائه خدمات اشتغال به زوجین جوان مستعد طرح‌های اشتغال، اضافه کرد: ارائه مشاوره شغلی، استعداد سنجی، حرفه آموزی، کاریابی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از جمله این خدمات است.

اهدای بیش از یک میلیارد 850 میلیون کمک هزینه ازدواج در 3 ماهه نخست امسال

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با اشاره به نقش مهم حامیان،خیّران و دستگاه‌های اجرایی در توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، اظهار کرد: کمک به تأمین جهیزیه دختران تحت حمایت و پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان پسر خانواده های تحت حمایت از جمله حمایت‌های این نهاد در راستای ترویج فرهنگ حسنه ازدواج است تا در سایه این امر مهم، زمینه‌های لازم ازدواج موفق و پایدار برای خانواده‌های تحت حمایت فراهم آید.

وی با بیان اینکه به مناسبت روز ملی ازدواج، تعداد 467 فقره جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران اهدا، خواهد شد،عنوان کرد: در 3 ماهه نخست امسال 172 فقره هدیه ازدواج به زوجین جوان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد استان تهران به مبلغ بیش از یک میلیارد و 850 میلیون تومان اهدا شده است.

مرادی با بیان اینکه کالاهای غیرنقدی ویژه نوعروسان تحت حمایت شامل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و اجاق گاز  است، گفت: این لوازم از محل منابع کمیته امداد و مشارکت نیکوکاران تهیه شده است.

 معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران، یادآور شد: سال گذشته 1492 فقره هدیه ازدواج به افراد تحت حمایت کمیته امداد استان تهران به مبلغ بیش از 22 میلیارد و 531 میلیون تومان اهدا شد.

شایسته ذکر است؛ اول ذی الحجه، سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است.

انتهای پیام