حمله سگ‌های ولگرد به پسری ۴ ساله در یکی از مناطق حاشیه‌ای قم حادثه تلخی را رقم زد و به قیمت جان او تمام شد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که در روزهای اخیر سگ‌های ولگرد به دست‌کم ۳کودک دیگر در این منطقه حمله کرده‌اند.

 این حادثه ظهر روز دوشنبه در منطقه دامشهر در حوالی قم اتفاق افتاد. در این منطقه دامداری‌های زیادی فعالیت می‌کنند و ساکنان آنجا اغلب کارگران شاغل در دامداری‌ها و خانواده‌هایشان هستند. این پسر ۴ساله همراه با چند کودک دیگر در نزدیکی خانه‌شان مشغول بازی بودند که ناگهان چندین سگ ولگرد به او حمله کردند. طوری که پسربچه توان دفاع از خودش یا فرار را نداشت و سگ‌ها او را به‌شدت مجروح کردند. زمان کوتاهی از این حمله خونین می‌گذشت که پسربچه توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان شهدای قم منتقل شد و تحت مداوا قرار گرفت. او دچار خونریزی شدیدی شده بود و سگ‌ها آسیب زیادی به گلوی پسربچه وارد کرده بودند.

دکتر محمد جلالی، رئیس بیمارستان شهدای قم، در این‌ باره گفت: به محض انتقال کودک به بیمارستان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات اولیه انجام شد و او در حال احیا و سی‌پی‌آر بود که عملیات اینتوبه‌گذاری نیز برای او انجام و به سرعت به اتاق عمل منتقل شد.

جلالی در ادامه گفت: جراحان و متخصصان اقدامات لازم را برای درمان کودک در اتاق عمل انجام دادند. همچنین اقدامات لازم برای تراکوستومی در دستور کار قرار گرفت. شدت جراحات و جای دندان‌های سگ روی گردن و همچنین سر کودک کاملا مشهود بود. طوری که بخشی از قسمت‌های تنفسی کودک پاره شده بود. اقدامات درمانی و مراقبتی برای این کودک تا ساعت ۲۳ دوشنبه شب ادامه یافت و همکارانم همه توان خود برای نجات این کودک را به‌کار گرفتند؛ اما به‌دلیل جراحات وارد شده پسربچه جانش را از دست داد.

این حادثه تلخ در شرایطی اتفاق افتاد که در روزهای گذشته سگ‌های ولگرد دست‌کم به ۳کودک دیگر نیز در منطقه دامشهر قم حمله کرده بودند. یکی از اعضای کادر پزشکی بیمارستان شهدای قم در این‌باره گفت: فوت پسر ۴ساله به‌دلیل حمله سگ‌های ولگرد نخستین حادثه‌ای نیست که در این منطقه اتفاق افتاده است. پیش از آن نیز سگ‌ها به ۳ کودک شامل ۲ پسربچه و یک دختر حمله کرده و آنها را به‌شدت مجروح کرده بودند. جراحت آنها طوری بود که کارشان به بیمارستان کشید و خوشبختانه مداوا شدند اما در مورد آخر شدت جراحات وارد شده به پسر ۴ساله به حدی بود که مجرای تنفسی‌اش پاره شده بود و چند ساعت بعد از انتقال به بیمارستان با وجود تلاش همکارانم جانش را از دست داد.